Şehir Hastanesi Temeli Mayıs Ayında Atılacak

Giriş Tarihi: 12.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Kocaeli Şehir Hastanesi Temeli Mayıs Ayında Atılacak
’nin İzmit ilçesinde yapılacak şehir hastanesinin temeli Mayıs ayında atılacak.
Türkiye’de yapılması planlanan 20 şehir hastanesinden biri olacak olan Kocaeli Kampüs Hastanesi için çalışmalar devam ediyor. Projeyi yakından takip eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, şehir hastanesini inşa edecek yüklenici firma yetkilileriyle Sağlık Bakanlığı yöneticilerini kabul etti.
Projede gelinen son durum hakkında firma yetkililerinden bilgi alan Bakan Işık, çalışmaların hızlandırılmasını istedi. Bakan Işık, Firma yetkilileri ve Sağlık Bakanlığı yöneticileriyle görüşmesi sonrasında, kampüs hastanenin temelinin Mayıs ayında atılması yönünde fikir birliğine vardılar.
Bin 180 yatak kapasiteli 6 ayrı hastaneden oluşacak dev şehir hastanesi, bölgenin de sağlık merkezi olacak. 368 bin 668 metrekare arazi üzerine inşa edilecek, 1 milyar TL bütçeli dev şehir hastanesi proje içerisinde; 494 yataklı genel hastane, 246 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi, 124 yataklı kalp ve damar hastalıkları hastanesi, 116 yataklı onkoloji hastanesi, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi ve yine 100 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi yer alacak. Proje tamamlandığında sadece Kocaeli’nin değil bölgenin sağlık ihtiyacını karşılayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaeli Şehir Hastanesi Temeli Mayıs Ayında Atılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN