Köyde Seracılık Eğitimi

Giriş Tarihi: 12.3.2015 16:21 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 16:41
Köyde Seracılık Eğitimi
İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nce, köylerde bilinçlendirme eğitimleri veriliyor.
Şimdiye kadar 2 köyde gerçekleşen çiftçi eğitim etkinliğinin sonuncusu, yoğun şekilde seracılık yapılan Eseler köyünde gerçekleştirildi. Köy muhtarı Sadık Savurtaş’ın da görüşü alınarak gerçekleşen eğitim, Tarım İlçe Müdürlüğü’nden Ziraat Mühendisi Esin Sezgin tarafından verildi.
İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nden Ziraat Yüksek Mühendisi Şafak Üzümoğlu, veteriner hekim Gökhan Kılıç ve Tarım İlçe Müdürlüğü’nden Ziraat Mühendisi Orhan Kanca’nın da hazır bulunduğu köy kahvesindeki eğitimde, örtü altında yetiştiricilik yaparken karşılaşılan hastalık ve zararlıların neler olduğu ve bunlarla mücadele etme yolları anlatıldı. Sinevizyon eşliğindeki bilgilendirme eğitiminde bu tür zararlılarla ilk başta mücadele edilmesinin etkili olacağı da anlatılarak, “Öncelikle zararlılarla mekanik mücadelenin yapılması etkili olur. Gerekirse biyolojik ve kimyasal mücadele yöntemleri de uygulanır. Kimyasal mücadele kesinlikle teknik personeller ile görüşerek onların önerdiği reçeteler ile yapılması gerekir” denildi.
Tarla faresiyle ilgili bilgilerin de verildiği eğitimin sonunda uzmanlar köylülerin çeşitli sorularını cevapladılar. Eseler Köyü sakinleri eğitimin çok yararlı geçtiğini belirterek, Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köyde Seracılık Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN