Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KOÜ Rektörü Hülagü’den Doğan’a Ziyaret

Giriş Tarihi: 16.3.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 17.3.2015 17:57
KOÜ Rektörü Hülagü’den Doğan’a Ziyaret
Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret etti.
Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ziyarette yaptığı açıklamada, “Eski meslektaşımız ve gönül dostumuz olan başkanımıza bir nezaket ziyaretinde bulunmak istedim. Kendisiyle üniversite ve kent işbirliği için uyumlu bir süreç içerisindeyiz. Hem üniversitemizi hem de şehrimizi daha iyiye, daha güzele taşımak adına önemli projelerimiz var. Bu projelerle ilgili fikir alışverişinde bulunmak için bir araya geldik” dedi.
Şehrin lokomotifi olarak gördüğü üniversitenin rektörünü, meslektaşını ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyduğunu belirten Başkan Doğan da, “Rektörümüzle uzun yıllara dayanan bir tanışıklığımız var. Hekimlik dönemimizde de birlikte çok güzel işlere imza attık. Şimdi de Türkiye’nin gözbebeği olan üniversitemizi daha ileriye götürmek için çalışmalarda bulunuyor. Kocaeli Üniversitemizin önce şehrimize, sonra ülkemize güzel hizmetler yapması için birlikte çalışmalarda bulunacağız” diye konuştu.
Doğan sözlerinin devamında, “Üniversitemizin özellikle şehirle bütünleşmesi açısında çalışmalarımız devam ediyor. Bu amaçla biz de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ellimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz. İzmit Belediyesi olarak üniversitemizin bilim yuvası özelliğinden de istifade ederek şehrimizi daha bilimsel yapmak istiyoruz. Vatandaşlarımıza daha teknolojik daha çağdaş imkanlar sunmak istiyoruz. Daha önce üniversitemizde bir çorba çeşmesi açmıştık bu dönemde de yine ikinci bir çorba çeşmesi talebi var. Biz de gerekli çalışmalarımızı başlattık. Vatandaşlar, üniversite içerisindeki mescidin şartlarının yetersiz olduğunu bize ilettiler, bizde hemen çalışmalara başladık. Kısa süre içerisinde üniversitemiz çok güzel bir mescide kavuşacak. Bütün amacımız halkımıza milletimize, ülkemize güzel hizmetler yapmaktır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KOÜ Rektörü Hülagü’den Doğan’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN