Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çek Bi Sporfi’nin İlk Talihlisi Belli Oldu

Giriş Tarihi: 18.3.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 11:37
Çek Bi Sporfi’nin İlk Talihlisi Belli Oldu
Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Nisan Uluslararası Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı kapsamında gerçekleştirilen “Çek bi Sporfi” etkinliğinin ilk çekilişi yapıldı.
23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği Eğitim ve Eğlence Fuarı kapsamında gerçekleştirilen öz çekim etkinliğinin ilk hafta çekilişi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Raşit Fidan tarafından yapıldı. ‘Çek bi Sporfi’nin ilk hafta talihlisi TBMM İlkokulu ikinci sınıf öğrencisi Umut Alp Demircioğlu oldu. Demircioğlu, 3D yapboz gökdelen kazandı.
Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Daire Başkanı Raşit Fidan “Son dört yıldır 23 Nisan’da Çocuk, Eğitim ve Eğlence Fuarı gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 30 bin metrekare alana sahip olan Uluslararası Fuar Alanı’nda her yıl farklı bir tema ile düzenliyoruz. Bu yılın teması Spor ve Sağlıklı Yaşam olarak belirledik. Bu kapsamda 23 Nisan Haftası’na kadar her hafta “Çek Bir Sporfi’’ isimli etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Bütün çocuklarımızı bu güzel etkinliğimize davet ediyoruz” dedi.
Etkinliğe katılmak isteyen ilk ve ortaokul öğrencilerinin spor yaparken çektikleri öz çekimleri Büyükşehir’in sosyal medya hesabında paylaşmaları gerekiyor. Paylaşılan sporfilerin arasından her hafta yapılacak çekilişle öğrencilere çeşitli hediyeler verilecek. Sporfi çekilişine katılmak için 17 Nisan’a kadar sosyal medya üzerinden başvuru yapılabilecek. Özçekim fotoğraflarıyla çocukların dikkatini spor ve sağlıklı yaşama çekmek amaçlanıyor.
Etkinliğe ilk ve ortaokul öğrencileri 3 adet renkli dijital özçekim fotoğraflarıyla katılabiliyor. Özçekimler festivalin Büyükşehir’in internet sitesinde hazırlanan bölüme fotoğraf yükleme sihirbazı ile ekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çek Bi Sporfi’nin İlk Talihlisi Belli Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN