Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğan, Öğrencilere Tavsiyeler Verdi

Giriş Tarihi: 22.3.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 11:09
Doğan, Öğrencilere Tavsiyeler Verdi
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit Kanuni Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki kariyer günlerinin konuğu oldu.
Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Doğan’a İzmit Belediye Meclis üyesi Emine Okanalp eşlik etti. 12. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen etkinlikte Başkan Doğan, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Kariyer günleri etkinliği öncesi Kanuni Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kütüphane açılışı yapıldı. Başkan Doğan okul kütüphanesine çok sayıda kitap hediye etti.
Etkinlikte gençlere duyduğu sonsuz güvenden söz eden Başkan Doğan, “Gelişmiş bir toplum ve gelişmiş bir ülke olabilmemiz için çok okumamız gerekiyor. Gerçekleştirdiğiniz bu anlamlı projeden de görüyoruz ki siz bu konuda bilinçlisiniz. Göreceksiniz bu okuduğunuz kitapların karşılığını ileride anlayacaksınız. Mutlaka spor yapın, mutlaka bir sanat dalıyla ilgilenin. Bulduğum her fırsatta ben de okuyorum. Okudukça ne kadar çok şeyi bilmediğimi fark ediyorum. Sizlere tavsiyem, iyi bir girişimci olacaksanız çok okuyun” dedi.
Gelecek için gençlerden umutlu olduğunu ifade eden Başkan Doğan, “Bir zamanlar 2023 hedefimiz hayal gibiydi. Şimdi ise dünyanın on büyük ekonomisinden biri oluyoruz. Avrupa’nın 10 katı büyüyoruz. Bizim hedefimiz 2053, 2071. Atalarımız, 1071’de Malazgirt’te Anadolu’nun kapılarını ilk defa Türklere açmış, bu zaferin bininci yıl dönümünde ben inanıyorum ki yine dünyayı yöneten Türkler olacaktır. Bu başarıyı, bu zaferi sizler kazanacaksınız. Bunu hayal edin ve bu hayale koşun” diye konuştu.
Öğrencilere okumaları yönünde önerilerde bulunan Doğan, “Eğitim hayatınızdaki başarınız için okumak çok önemli. Ancak sizin başarınız için önemli olan bir konu daha var ki oda anne-baba rızası ve duasıdır. Sakın ola ki onları kırmayın. Bazen hoşumuza gitmeyen şeyler söyleyebilirler, bazen söyledikleri tamamen de yanlış olabilir ama siz kesinle onları kırmayın. Onlar sizi doğuran, sizin için gece gündüz her şeyi yapan, canını bile verebilecek kişilerdir. İyi niyetli olun, samimi olun ve şunu bilin ki elinizde ve beyninizde sizin düşündüğünüzden daha fazla güç var. Sizler düşündüğünüzden daha da akıllısınız. Bunu bilin ve gücünüzün farkında olun” şeklinde konuştu.
Etkinlik sonunda İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a okul yöneticileri tarafından eğitime ve okula yapılan katkılardan dolayı teşekkür plaketi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan, Öğrencilere Tavsiyeler Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN