Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Besyo Öğrencileri Vinsan Spor Tesisleri’ni Gezdi

Giriş Tarihi: 29.3.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Besyo Öğrencileri Vinsan Spor Tesisleri’ni Gezdi
Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu(BESYO) Spor Yöneticiliği öğrencileri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli spor tesisleri arasında yer alan Vinsan yerleşkesini gezdi.
Okutman Aykut Çetinaslan nezaretinde Vinsan yerleşkesinde incelemelerde bulunan öğrencilere, Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Doğa Ergün tesislerle ilgili detaylı bilgi verdi. Geleceğin spor yöneticileri ziyaret sayesinde, bir spor tesisinde olması gereken donanım ve gereklilikleri yakından görme fırsatı buldu.
BESYO Spor Yöneticiliği öğrencileri müfredatlarında bulunan “Spor Tesisi İşletmeciliği Dersi”ni uygulamalı olarak Vinsan Tesisleri’nde gerçekleştirdi. Öğrenciler incelemelerine, aynı zamanda ulusal müsabakalara ev sahipliği yapan, Cimnastik Salonu ile başladı. Şube müdürü Ergün, öğrencilere bin 200 metrekarelik tesisle ilgili bilgi aktardı. Salonda, track trambolin, kız paraleli, paralel, halka, ritmik cimnastik minderi, denge tahtası, kulplu beygir, atlama beygiri ve plates toplarının yer aldığını söyleyen Ergün, tesisin bu ekipman sayesinde olimpik müsabakalar için tam donanım elde ettiğini kaydetti.
Ergün, Cimnastik Salonu’ndan son dönemde Kocaeli’nin yanı sıra Mersin, İzmir ve Ankara’daki kulüplerin de yararlandığını bildirdi. Tesisin donanımına atıfta bulunan Ergün, “Buraya gelen tüm sporcular gerekli tüm donanımı bulduğu için en iyi şekilde antrenman yapma fırsatı yakalıyor. Türkiye Cimnastik Federasyonu da önemli müsabakalarını bu nedenle tesisimizde gerçekleştiriyor” dedi.
Öğrenciler Cimnastik Salonu’nun ardından Vinsan tesislerinde bulunan Halter Salonu, Yüzme Havuzu, Basketbol ve Voleybol sahaları ile Suni ve Doğal Çim Futbol Sahaları’nı gezdi. Ergün, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun amatör spor ve sporcuya verdiği öneme değinerek, “Özellikle burada bulunan suni ve doğal çim sahalarımız amatör sporcuların büyük şansı olmuştur. Bu sahalar Kocaeli amatörünün yükünü kaldıran sahalardır” şeklinde konuştu.
Okutman Aykut Çetinaslan ise öğrencilerinden kendilerine gösterilen Büyükşehir tesislerini iyi not etmelerini istedi. Bir spor tesisinin tam donanımlı olması gerektiğine dikkat çeken Çetinaslan, “Vinsan tesislerinde spor için gerekli her türlü ekipman ve kolaylık düşünülmüş. Olası aksaklıklar için ise bir B planı hazırlanmış. Gelecekte spor yöneticisi olacak öğrencilerimin böyle bir tesisteki incelemelerinin, bilgi birikimleri açısından olumlu olduğunu düşünüyorum. Öğrencilerim için bu tesisleri gezmek iyi bir tecrübe oldu” şeklinde konuştu.
BESYO Spor Yöneticiliği öğrencileri Vinsan tesislerinin ardından yine Büyükşehir Belediyesi’ne ait ve sporcu fabrikası olarak bilinen SEKASEM ile 50. Yıl Spor Tesisleri’ni de ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Besyo Öğrencileri Vinsan Spor Tesisleri’ni Gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN