Türkiye'nin en iyi haber sitesi

41 Genç Tarihi İstanbul Turunda

Giriş Tarihi: 1.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 11:11
41 Genç Tarihi İstanbul Turunda
Gebze Belediyesi’nin gençlere yönelik olan ‘41 Genç 41 Gelecek Liderlik Projesi’nin katılımcı gençleri, hafta sonu katıldıkları İstanbul kültür turunda kentin tarihi dokusunda yer alan eser ve yapılarını gezerek incelediler.
Gebze Belediyesi’nin, Gebzeli gençlere yönelik özel olarak hazırlatarak hayata geçirdiği 41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimi projesine katılan gençlerin eğitimleri sürüyor. Gebze Belediyesi ile İstanbul Şehir Üniversitesi işbirliğinde hazırlanan ve gençlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla uygulamaya konulan projenin ilk grubunda yer alan 41 genç, hafta sonu İstanbul’da tarih turuna çıktı. Proje danışmanı İstanbul Şehir Üniversitesi öğretim görevlisi İbrahim Zeyd Gerçik’in de katıldığı İstanbul turunda, tarihi yarım adada bulunan eserler ve yapılar tek tek ziyaret edildi. Sabahın erken saatlerinde Gebze’den İstanbul’a gelen gençler, kentin tarihi turistlik yerlerini gezerek bilgiler aldırlar.
Gençler turda, önce düşünce adamı Necip Fazıl Kısakürek’in kabrine götürüldü. Burada ünü şairin yaşam öyküsü ve eserleri hakkında da bilgilendiren gençler daha sonra Eyüp Sultan türbesi, Fatih Külliyesi, Süleymaniye Camii, Valens Su kemerlerini ziyaret ederek tarihi yapılar hakkında bilgiler aldırlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
41 Genç Tarihi İstanbul Turunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN