Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Işık: "Bir Takım Şer Odakları Ülkemizin Yükselişini Kesmeye Çalışıyor"

Giriş Tarihi: 3.4.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ’nin Kartepe ilçesinde yaptırılan Süleyman Şah İlkokulu’nun açılışında konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Ülkemiz ne zaman bir sıçrama dönemine girse bir takım şer odakları hemen devreye giriyor ve ülkemizde bir terör noktasında hemen bir sıkıntı oluşturarak ülkenin yükselişini kesmeye çalışıyor" dedi.
Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde geçtiğimiz yıl yapılan Süleyman Şah İlkokulu’nun resmi açılışı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Açılış törenine Bakan Işık ile birlikte Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Milli Eğitim Bakanlığının Kocaeli’deki eğitim yatırımlarından biri olan Süleyman Şah İlkokulu 2013 yılında inşa edilerek 2014-2015 eğitim ve öğretim yılına hazırlandı. 4 milyon 822 bin liraya mal olan okul 24 derslikten oluşuyor. Okulda konferans salonu, laboratuvar, 2 ana sınıfı, mutfak, müzik salonu, sığınma odası ve resim atölyesi bulunuyor.
Törende konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Eğitimsiz gelişmek, kalkınmak, huzurlu, mutlu bir millet olmak mümkün değil. Onun için eğitime beşikten mezara kadar önem veriyoruz. Eğitimin zamanı, zemini yok” dedi. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise, “İnsana yapılan yatırım en önemli ve en değerli yatırımdır. Eğitim, insana yapılan yatırımların temeli ve en önemli alanıdır” şeklinde konuştu.
Çağlayan Adliyesi’nde yaşanan terör saldırısına değinen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Bu hafta başında terör saldırısına uğrayan ve şehit olan değerli savcımız Mehmet Selim Kiraz’a da Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemiz ne zaman bir sıçrama dönemine girse bir takım şer odakları hemen devreye giriyor ve ülkemizde bir terör noktasında hemen bir sıkıntı oluşturarak ülkenin yükselişini kesmeye çalışıyor. Bu, bugün yeni karşılaştığımız bir durum değil. Bu uzun yıllardır, belki de yüz yıldır Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı bir problem. Ama bugüne kadar nasıl bütün belaları def ettiysek, inanıyorum ki bu belayı da def edeceğiz. Bunun için milletimizin birliğinin ve beraberliğinin önemine bir kez daha vurgu yapmak istiyorum. Savcımıza tekrar Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere bütün milletimize başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Bakan Işık ve protokol üyeleri Süleyman Şah İlkokulu’nun açılış kurdelesini kesti. Kurdelenin kesilmesinin ardından bir süre okulu dolaşan Bakan Işık, daha sonra Kocaeli’de ki temaslarını sürdürmek üzere alandan ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Işık: "Bir Takım Şer Odakları Ülkemizin Yükselişini Kesmeye Çalışıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN