Kartepe Bilgi Evi Öğrencileri Kütüphaneler Haftası’nı Kutladı

Giriş Tarihi: 7.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 11:01
Kartepe Bilgi Evi Öğrencileri Kütüphaneler Haftası’nı Kutladı
51. Kütüphaneler Haftası, Kartepe Belediyesi bünyesindeki bilgi evi, kütüphane ve eğitim sanat merkezlerinin katılımı ile Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ndeki düzenlenen ortak etkinlikle kutlandı.
Kartepe Belediyesi tarafından hizmete sunulan bilgi evi, kütüphane ve eğitim sanat merkezlerinde çocukların kitaplarla buluşturulduğu Kütüphaneler Haftası etkinliğinde, kitabı hayatın önemli bir merkezi haline getirmek hedeflendi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ndeki etkinlikte öğrenciler sessiz kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.
Kütüphaneler Haftası etkinliğine katılan bilgi evi, kütüphane ve eğitim sanat merkezi üyesi öğrencileri Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Ak da yalnız bırakmadı. Başkan Yardımcısı Çakır, öğrencilere kitap okumanın önemini anlatırken, “Bu sıcak yuvalarda bilgi birikimlerinizi en iyi şekilde, teknolojiyi doğru olarak kullanarak geliştirin. Bol bol kitap okuyun ve okutun. Sizler gibi okumuş, gelecek neslin teminatı olan çocuklarımız sayesinde bizler gelişmiş toplumlarda huzur ve mutlu bir şekilde yaşama imkanı bulacağız. Eğitim yuvası olan kütüphaneler, bilgiye ulaştığınız önemli yerlerdendir. Okul çıkışlarınızda ilçemizdeki kütüphaneleri ve bilgi evlerini kullanın. Okul sonrası ödevlerinizi rahatlıkla yapabileceğiniz bu mekanların korunmasına bize destek olun. Bugün kütüphane haftasını hep birlikte kutluyoruz. Biz sizlerin kütüphane alışkanlığını artırmanız ve okumaya teşvik etmek için bu etkinlikte sizlerle buluştuk” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kartepe Bilgi Evi Öğrencileri Kütüphaneler Haftası’nı Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN