Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmit’te Bisikletler Dağıtılmaya Başlandı

Giriş Tarihi: 8.4.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 15:43
İzmit’te Bisikletler Dağıtılmaya Başlandı
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 2015 yılında öğrencilere dağıtılacak 5 bin bisikletten bir kısmını ilk sahipleri olan öğrencilere vererek projenin bu yılki başlangıcını yaptı.
Akpınar Köyü’ndeki Fatma Seher İlköğretim Okulu 67, Kuruçeşme’deki Özel Cebir Koleji’nde de 44 öğrenciye düzenlenen törenle bisikletleri teslim edildi. Bisiklet dağıtım törenlerine Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Fatma Seher İlköğretim Okulu Müdür Vekili Selahattin İlgar, Özel Cebir Koleji Müdürü Oğuz Öksüz, mahalle muhtarları, okul aile birliği başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Öğrencilerin büyük coşku ve sevgisiyle karşılanan Başkan Doğan, “Çocuklarımızın bu içtenliği ve samimiyetleri en büyük gücümüz, değerimiz ve kaynağımızdır. Başta anne babalar olmak üzere bizler çocuklarımızın gözünün içine bakıyoruz. Yavrularımızın gözlerinin içinin gülmesi bizim de en büyük mutluluğumuzdur. Bir çocuk doktoru olarak ben onların bu sevinçlerini hissedebiliyorum” dedi.
İzmit’te 6 yıl önce bisikletle ilgili çalışmalara başlandığında tepkilerle karşılaştıklarına da değinen Başkan Doğan, “Tepkilere rağmen inandık, inandığımızın arkasında durduk. Şehrimizi bisiklet şehri yapmaya karar verdik. Bisiklet yolları, bisiklet eğitim pistleri, duraklar derken, şimdi de bisikletlerimizi çocuklarımızla buluşturuyoruz. Şimdiye kadar 15 bin öğrenciye bedava bisiklet verdik. Bu sene de 5 bin öğrencimize daha bisiklet veriyoruz. Böyle bir proje dünyada yok. Biz, devlet, özel ayrımı yapmadan bütün öğrencilerimize bisiklet veriyoruz” diye konuştu.
Hedeflerinin İzmit’te bisikletin girmediği tek bir ev bırakmamak olduğunu belirten Doğan, “Çocuklarımızdan tek isteğim bisiklet kullanırken mutlak kasklarını taksınlar. Bisikletler bizden, güzel karneleri de öğrencilerimizden bekliyoruz” dedi.
Bisiklet dağıtımında öğrencilerin sevinci görülmeye değerdi. Özel Cebir Koleji Okul Aile Birliği Başkanı Elif Atalar ve Fatma Seher İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Elif Taşer Başkan Doğan’a çiçek vererek teşekkür ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmit’te Bisikletler Dağıtılmaya Başlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN