Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Ko-mek Kursuna Gelenler Deprasyona Girmiyorlar”

Giriş Tarihi: 8.4.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 14:42
“Ko-mek Kursuna Gelenler Deprasyona Girmiyorlar”
Kartepe ilçesindeki KO-MEK sergisinde 35 branşta eğitim alan kursiyerlerin hazırladığı ürünler sergileniyor. Sergiyi ziyaret eden Büyükşehi Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "KO-MEK kurslarına gelenler depresyona girmiyorlar" dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) ilçe sergilerinin ilki olan Kartepe İlçe Sergisi, Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde açıldı. Sergiye Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş ve Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci katıldı. Sergi 9 Nisan’a kadar gezilebilecek.
Başkan Karaosmanoğlu yaptığı konuşmada, “Bir insanın kendine verdiği zararı hiç kimse veremez. Bazen iyilik yaptığımızı sanarak kötülük yapıyoruz. Canımızın istediğini yiyoruz ama sonu ne oluyor hiç düşünmüyoruz. Çocukluğumuzda bağımız bahçemiz vardı. Herkes kendi işini kendi yapıyordu. Oturacak zaman yoktu. Ama insanlar daha mutluydu. Stres yoktu. Yürümeseydim daha kötü durumda olurdum. Aile çok önemli. Ruh sağlığı çok önemli. KO-MEK bu anlamda bir halk üniversitesi görevini yapıyor. Kurslarımız rehabilitasyon ve tedavi merkezi gibi. Kursiyerlerimizle konuştuğum zaman bunu açık bir şekilde görebiliyorum. Bana, ‘Kurslarda ufkumuz genişledi, pozitif enerjiye sahip olduk’ diyorlar. İnsanlar kurslarda sevdikleri bir meşgale ediniyorlar. KO-MEK kurslarına gelenler depresyona girmiyorlar. Yöneticilere, öğretmenlere, kursiyerlere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Ko-mek Kursuna Gelenler Deprasyona Girmiyorlar”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN