Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜBİTAK’tan Bilim Merkezi’ne Destek

Giriş Tarihi: 8.4.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 11:49
TÜBİTAK’tan Bilim Merkezi’ne Destek
Bilim Merkezi’nin hazırladığı proje TÜBİTAK tarafından desteklenen projeler arasına girdi.
Her Yaşa Herkese Bilim sloganıyla yola çıkan Kocaeli Bilim Merkezi açılış öncesi projeleri ile öne çıkmaya başladı. Kocaeli Bilim Merkezi tarafından geliştirilen “Bilimin Ucu Bucağı Yok” projesi TÜBİTAK tarafından desteklenecek 25 proje arasına girdi.
TÜBİTAK, 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı kapsamında bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması amacıyla proje destekleme yarışması açtı. 100 projenin yarıştığı 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programında Kocaeli Bilim Merkezi’nin projesi destek almaya hak kazanan projeler arasına girdi.
Kocaeli Bilim Merkezi, “Bilimin Ucu Bucağı Yok” projesi ile okullarının fiziksel koşullarından dolayı deney yapma imkânı az olan veya günlük yaşamında sosyal aktivitelerde bulunma yönünden kısıtlı olan öğrencilere hem bilimsel eğitim hem de sosyal bir aktivite imkanı sunmuş olacak.
“Bilimin Ucu Bucağı Yok” projesi kapsamında Kocaeli Bilim Merkezi, Kocaeli’nde şehir merkezinden uzak ilkokul öğrencilerine (köy okullarına) bilim merkezinde uygulamalı bilim eğitimi verecek. Bu proje kapsamında Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokolle İzmit, Körfez, Başiskele ve Kandıra ilçelerindeki 17 köy okulundan yaklaşık 1 bin 700 öğrenciye Ekim 2015 tarihinden itibaren Kocaeli Bilim Merkezi’nde uygulamalı bilim eğitimi verilecek. TÜBİTAK, proje kapsamında yapılacak olan eğitim etkinliklerinin masrafı olan 30 bin TL’yi karşılayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜBİTAK’tan Bilim Merkezi’ne Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN