Büyükşehir’in Enerjisi Hiç Kesilmiyor

Giriş Tarihi: 13.4.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 11:19
Büyükşehir’in Enerjisi Hiç Kesilmiyor
Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet binalarında hazır halde tutulan jeneratör sistemleri ile güneş ve rüzgar enerji santralleri sayesinde vatandaşlara verilen hizmetlerde aksama olmuyor.
Büyükşehir Belediyesi Enerji ve Aydınlatma Şube Müdürlüğü doğal afet ve olağanüstü hallerde hizmetlerin aksamaması için her türlü önlemi alıyor. Bu kapsamda vatandaşların yararlandığı hizmet binalarındaki jeneratörler sayesinde enerji hiç kesilmiyor. Özellikle vatandaşların sıklıkla başvurduğu hizmet binalarından olan Büyükşehir Hizmet Binası’nda elektrik sorunu yaşanmıyor.
Kocaeli genelindeki önemli kavşak noktalarında uygulanan UPS uygulamaları ile sinyalizasyonla alakalı sorunlar da en aza indiriliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan Perşembe Pazarı, Santral Kavşağı, Şehirlerarası Terminali Otoban ve Yahya Kaptan Çıkışı, Güney Terminali, Köseköy Merkez, Gölcük İskele Yolu, Ereğli ve Karamürsel Merkez kavşaklarında uzaktan enerji bağlantıları sayesinde ulaşımda oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçiliyor. Ayrıca sinyalizasyonların uzaktan takip edildiği Trafik Sinyalizasyon Merkezi’nde de elektrik kesintisi yaşanmıyor.
Büyükşehir Belediyesi’ne ait kent genelinde bulunan kültür merkezleri, spor alanları, hayvan barınağı, sebze ve balık halleri gibi hizmet noktaları da olumsuz şartlardan etkilenmiyor. Herhangi bir olumsuzluk anında Sekapark ve Doğu Kışla’da bulunan güneş enerji panelleri kullanılıyor. Şehir merkezinde bulunan alt ve üst geçitlerde de önceden alınan önlemler sayesinde enerji kesintisi olmuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’in Enerjisi Hiç Kesilmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN