Kasaplar Odası’ndan Doğan’a Ziyaret

Giriş Tarihi: 13.4.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 12:27
Kasaplar Odası’ndan Doğan’a Ziyaret
Kasaplar Odası Başkanı Rasim Özkul ve yönetim kurulu üyeleri, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret ettiler.
Ziyarette konuşan Kocaeli Kasaplar Odası Başkanı Rasim Özkul, bir süre önce yürürlüğe giren uygulamanın kendilerini büyük sıkıntıya soktuğunu belirterek, “Hazır köfte satışının yasaklanıp müşterinin yanında anlık imalat yapılması esnafımızı çok zor durumda bırakmıştır. Bu konuda sizden destek istiyoruz” dedi.
Kocaeli Kasaplar Odası’nın istek ve şikayetlerini büyük bir dikkatle dinleyen Başkan Doğan, konuyla ilgili olarak İzmit’te faaliyet gösteren kasaplar ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri ile ortak bir toplantı yapacaklarını, toplantıda sorunlarının çözümü için neler yapılabileceği konusunda görüş alış verişinde bulunacaklarını söyledi.
Başkan Doğan, Türkiye’nin en modern hayvan pazarı ve canlı hayvan borsasını İzmit’e kazandıracaklarını da belirterek, “Solaklar yolu üzerinde mevcut Büyükşehir Belediyesi Mezbahası yanındaki 20 dönümlük bir alanda kurulmasın planlanan hayvan pazarı ve borsası için proje hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Belediyemiz tarafından hazırlanan ve son aşamaya gelinen projeye göre 20 dönümlük alan üzerinde hayvan satış yerleri, müzayede salonu, sosyal tesisler, yönetim birimleri, çocukların hayvanları sevebilecekleri yerler ile otopark bulunacak. Projenin bir an önce hayata geçirilmesi için çalışmalarımıza yoğun şekilde devam ediyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kasaplar Odası’ndan Doğan’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN