Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Musiki Cemiyetinden Türk Sanat Müziği Resitali

Giriş Tarihi: 14.4.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 14:24
Musiki Cemiyetinden Türk Sanat Müziği Resitali
Büyükşehir Belediyesi Musiki Derneği Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde Bahar Konseri verdi.
Sunuculuğunu Ferit Kanyılmaz, şefliğini Erdinç Çelikkolun yaptığı konserde, Türk Sanat Musikisi’nden farklı eserler sunuldu. Konsere Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, KOÜ’den Prof. Dr. Zafer Cantürk ve çok sayıda sanatsever katıldı.
Konserin ilk bölümünde Hüzzam makamındaki musiki eserleri dinleyenlerden alkış aldı. İkinci bölümde ise Hicazkar, Hüzzam, Kürdili Hicazkar, Hicaz, Muhayyer, Uşşak, Nihavend, Mahur Marş makamlarında kadın bestekarların eserleri sunuldu. Konser sonunda konuşma yapan Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, “Mart geçti, Nisan geçti, kış devam ediyor, ama bu salona bahar geldi. İçimize bahar coşkusu geldi. Göreve başlayalı 6 ay oldu. Ben ilk defa musiki derneğinin konserini izledim. İyi ki gelmişim” dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş ise, “Böyle güzel bir programa vaktinizi ayırarak katıldığınız için teşekkür ediyoruz. Sanatın her alanında olduğu gibi, musiki alanına da Büyükşehir Belediyesi olarak destek olmaya devam edeceğiz. Verdiğimiz desteğin karşılığını aldığımızı bugün bir daha müşahede ettim” diye konuştu.
Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Saadettin Hülagü de, “Satırlardan sadırlara işlenen bu güzel günde, gönül telimizi titrettiniz. Çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından rrogram, protokol davetlilerin de eşlik ettiği şarkılarla sonlandırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Musiki Cemiyetinden Türk Sanat Müziği Resitali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN