Mısır’daki İdam Kararlarına Tepki Verdiler

Giriş Tarihi: 18.5.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 09:44
Gönüllü Kültür Teşekkül Platformu, Mısır’ın darbeyle devrilen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin idam cezasına çarptırılmasına karşı basın açıklaması yaptı.
Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkül Platformu, Mısır’ın halk tarafından ilk seçilen ve darbeyle devrilen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin idam cezasına çarptırılmasına karşı basın açıklaması ile protesto etti.
Interteks’de Kitap Fuarı önünde yapılan basın açıklamasına STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. İdam cezasına çarptırılan Muhammed Mursi yapılan basın açıklamasını Platform adına Platform Başkanı Musa Taşçı yaptı. Taşçı, “Sisi cuntası Mursi, Bedii, Karadavi için idam kararı verdi. Darbecileri lanetliyoruz. Darbecilerin hukuksuzlukta hiçbir sınır tanımadığını gösteren bu zalimane kararlar hakkında sessiz kalmayı zülum kabul ediyor ve zulmü lanetliyoruz. Sisi zorbalığını protesto ediyor, en kısa zamanda bu zalimce kararında vazgeçmeye davet ediyoruz” dedi.
Bazı basın kuruluşlarının idam kararlarının veriş tarzını da eleştiren Taşçı, “Türkiye’de darbeci bazı basın ve gazetelerde ‘Mısır’da yüzde 52 oy alan Mursi idama mahkûm oldu’ diye manşet atıp kimi tehdit ediyor. Ey darbeci gazete ve savcı, hakimler! Kendinize gelin, kimi tehdit ediyorsunuz? Türkiye artık o eski Türkiye değil, oy verdiği kişiyi sahiplendiği kendini, dinini ve milleti için dün Çanakkale’de nasıl omuz omuza can vermişler ise bugünde canını verecek yüz binlerce vatan evlatları vardır. Hevesiniz kursağınızda kalacaktır. Allah’ın izniyle darbelere dur diyecek binlerce Mursi, Seyit Kutup, Hasan Elbenna, Abdulkadir Udeh ve Tayyip Erdoğanlar vardır. Firavun tüm bebekleri kesti ama Allah Musa’yı gönderdi. Şimdi ise Mursi’yi gönderdi. Bizde Musalar, Mursiler çoktur” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mısır’daki İdam Kararlarına Tepki Verdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN