Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, Kassel Kardeşliğinin 15. Yılı Kutlandı

Giriş Tarihi: 19.6.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 12:29
Kocaeli, Kassel Kardeşliğinin 15. Yılı Kutlandı
Kardeş Şehir Projesi kapsamında ve Almanya’nın Kassel şehri kardeş olmalarının 15. yılı Almanya’da kutlandı.
Kocaeli ile Almanya’nın Kassel kenti arasında 19 Ağustos 1999 depreminin ardından yapılan kardeş şehir anlaşmasının 15. yılı Almanya’da düzenlenen etkinlikle kutlandı. Almanya’da düzenlenen 15. yıl etkinlikleri için Kassel Belediyesi’nin daveti üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Büyükakın ve beraberindeki heyetle Mimar Klaus Göller, Kassel Belediye Başkanı Bertram Hilgen katıldı.
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin ardından Kassel Belediyesi, 2000 yılında İzmit’e yardım için bir çalışma başlatarak depremden etkilenen bölgeye itfaiye ve temizlik araçları gönderdi. Bu çalışmalar içinde aktif olarak yer alan insanların katkısı ve bağışlarıyla barınma merkezleri ve Yahya Kaptan’da “Kassel Çocuk Yuvası” isimli yetim ve öksüz çocuklar için bir yurt yapıldı.
Kocaeli ve Kassel şehirleri arasındaki ikili ilişkilerin daha ileriye götürülmesi konusunda çalışmaların yapılmasını önemsediklerini belirten Genel Sekreter Büyükakın, “Kassel ile Kocaeli arasındaki 1999’da depremin ardından yapılan bu kardeş şehir ilişkisi, bundan sonra yapılacak bütün çalışmalardan çok daha önemli. Bundan sonra kültürel, sosyal ve ekonomik alanlarda birçok çalışma yapılabilir" dedi. Kassel Belediye Başkanı Hilgen, “Son yıllarda olduğu gibi kültürel alanda, müzik alanında genç insanlar arasındaki değişimi güçlendirmek istiyoruz. İnanıyorum ki, genç insanlarla birlikte çalışmak önemli bir yol. Çünkü böylece diğer insanların nasıl yaşadığı konusunda bilgi sahibi olmak ve birbirimizi kabul etmek çok önemli“ ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaeli, Kassel Kardeşliğinin 15. Yılı Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN