Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Yüzme Branşına İlgi Büyük

Giriş Tarihi: 12.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Yaz Spor Okulları kapsamında yürütülen Yüzme branşı, öğrencilerden yoğun ilgi görüyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları her sene büyük bir ilgi ile devam ediyor. Sanayi mahallesi ve Plajyolu’nda bulunan yüzme havuzlarında yapılan eğitimlere şu ana kadar yaklaşık 3 bin öğrenci başvurdu. Birçok branşın yer aldığı Spor Okullarında, Yüzme sporu büyük rağbet görüyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Yaz Spor Okulu öğrencileri havuzlardan ücretsiz olarak yararlanıyor. Havuzlardan vatandaşlar da ücretsiz olarak faydalanabiliyor.
Büyükşehir Belediyesi, yüzme havuzlarından yararlanacak olan vatandaşların can güvenliği için de gerekli önlemleri aldı. Bu çerçevede Plaj Yolu ve Körfez Mahallesi Yüzme Havuzları’nda toplam 6 cankurtaran görev yapacak. Bunun yanı sıra yine 8 yüzme eğitmeni vatandaşlara ücretsiz yüzme dersleri verecek. Vatandaşların havuzlardan kaliteli hizmet alabilmesi amacıyla bir dizi uyulması gereken kural tesislere asıldı. Buna göre havuzlara bonesiz girilemeyecek. 18 yaşın altındaki çocukların ise sorumluluğu ise ailelerinde olacak.
Spor okulundan yararlanmak isteyen öğrencilerin ve havuzlardan yararlanmak isteyen vatandaşların öncelikle yüzme havuzu başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Formlara, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinden ulaşılabileceği bildirildi. Formlar bunun yanı sıra Cumhuriyet mahallesindeki Plaj Yolu Yüzme Havuzu ile Körfez Sanayi mahallesindeki havuzdan da elde edinilebiliyor. Havuzlardan yararlanmak isteyenlerden tit (tam idrar tahlili) raporu istendiği de ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaeli’de Yüzme Branşına İlgi Büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN