Türkiye'nin en iyi haber sitesi

11. Hacı Bektaş Ziyaterleri Sürüyor

Giriş Tarihi: 14.7.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
11. Hacı Bektaş Ziyaterleri Sürüyor
Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli’deki Cemevlerinin ortaklaşa düzenlediği, Hacı Bektaş Veli ziyaretlerinin bu yıl11.’si gerçekleştiriliyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli’deki Cemevlerinin ortaklaşa düzenlediği, 2005 yılından bu yana her yıl yapılan Hacı Bektaş Veli’yi anma ziyaretleri bu yılda gerçekleştiriliyor. Nevşehir’in Hacı Bektaş ilçesinde yer alan Hacı Bektaş Veli Türbesi’nin son ziyaretçileri Körfez Cemevi oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen 5 otobüsteki 200 vatandaş ilk ziyaretlerini geçtiğimiz gün yaptı.
Hacı Bektaş Veli’yi anma etkinliğine, bu yıl 44 otobüsle katılımın 2 bin kişi düzeyinde olması bekleniyor. Ağustos ayına kadar, dört hafta sürecek etkinlikler kapsamında Alevi vatandaşlar, türbe ziyaretlerini gerçekleştirecek. Büyükşehir Belediyesi Cemevleri Koordinatörü Mutlu Beyazgül’ün koordinesinde anma etkinliğine katılan Körfez Hacı Bektaş-ı Veli Derneği Başkanı Durmuş Yıldırım, Nevşehir’in Hacı Bektaş İlçesi’nde yaptırdığı tesislerde konakladı.
Körfez Hacı Bektaş-ı Veli kafilesi, Hacı Bektaş ilçesinde Hacı Bektaş-ı Veli türbesini ziyaret etti. Alevi vatandaşlar dualar eşliğinde kurban önce kurbanlarını kesti, ardından da okunan dualarla lokmaları yiyerek cem evinde cem gerçekleştirdiler. Hacı Bektaş’tan ayrılmadan önce Körfez Hacı Bektaş-ı Veli dedesi Erkan Karsak, vatandaşların kurbanlarının kabul olması ve katkılarından dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve ekibi için dua etti.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Hacı Bektaş ilçesindeki Beştaşlar tesisleri Kocaeli’deki vatandaşların yanı sıra, Türkiye genelindeki vakıf, federasyon ve derneklere ücretsiz olarak tahsis ediliyor. 2005 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun talimatıyla yapımı gerçekleştirilen Büyükşehir Belediyesi’nin tesisleri Hacı Bektaş ilçesinde ilk ve tek olma özelliğini taşıyor. 200 kişinin birlikte konaklayabildiği tesisler Türkiye’nin her noktasından gelen vatandaşlara hizmet veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
11. Hacı Bektaş Ziyaterleri Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN