Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Spor Okulları’nda Yaz Kursları Sürüyor

Giriş Tarihi: 23.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 12:47
Kocaeli Spor Okulları’nda Yaz Kursları Sürüyor
Büyükşehir Belediyesi’nin 12 ilçede ücretsiz olarak hayata geçirdiği Spor Okulları, yaz dönemi faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.
Ücretsiz spor kurslarında çocuklar, bir yandan sporun beş ayrı branşındaki eğitimlerini sürdürürken diğer yandan da tatil süresince zamanlarını en iyi şekilde geçirme fırsatı buluyor. Çocuklar, 12 ilçede ve 16 spor tesisinde uzman spor eğitmenleri gözetiminde masa tenisi, basketbol, voleybol, tenis, yüzme ve jimnastik branşlarında eğitim alıyor.
Spor Okullarının ücretsiz olmasının yanı sıra çocukların spor tesislerine ulaşımını da yine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ücretsiz karşılıyor. Çocuklarının yaz aylarında da, uzman eğitmenler gözetiminde, ücretsiz spor eğitim alması velileri de mutlu ediyor.
Yaz döneminde spor okullarına ev sahipliği yapan tesislerden birini de İzmit Vezirçifliği’ndeki Vali İhsan Dede İlköğretim Okulu’nun spor salonu oluşturuyor. Okulun öğrencileri ve yine bu okulun çevresinde oturan çocuklar hafta içi hergün 12.00 ile 16.00 arasında okulun spor salonunda jimnastik eğitimi alıyor. 6-8 yaş arasındaki öğrenciler başta jimnastik branşının temel kaidelerinin yanı sıra duruş ile düz ve ters takla eğitimlerinden geçiyor.
Spor Okulları’nın yaz dönemindeki gözde tesisleri arasında İzmit’teki Uluslararası Fuar Merkezi önemli bir yer teşkil ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Mayıs ayında gerçekleştirdiği Spor Şenliği kapsamında fuar alanını adeta bir spor kompleksi haline çevirmişti. Şenliğin ardından alan bu haliyle korunarak Spor Okulları’nın yaz dönemi için tahsis edildi. Spor Okulları öğrencileri burada basketbol ve voleybol branşlarında eğitim alıyor.
Spor Okulları’nın yaz sezonu kayıtları ise devam ediyor. Spor Okulları’ndan yararlanmak isteyen öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden başvuru formlarına ulaşabiliyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaeli Spor Okulları’nda Yaz Kursları Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN