Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Tramvay Alımı İçin Sözleşme İmzalayacak

Giriş Tarihi: 1.10.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 11:34
Büyükşehir Tramvay Alımı İçin Sözleşme İmzalayacak
Büyükşehir Belediyesi, Akçaray’ın 12 adetlik tramvay aracı alımı sözleşmesi için 5 Ekim Pazartesi günü imza töreni düzenleyecek.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile 12 adet tramvay aracı alımı ihalesini kazanan Durmazlar Makine Sanayi ve Tic. A.Ş. arasında sözleşme imza töreni 5 Ekim Pazartesi günü saat 11.00’de yapılacak. İmza töreniyle birlikte yapımı tamamlanan Sekapark içindeki Kocaeli Bilgilendirme Noktası(K@BİN) da tanıtılacak. Kent ulaşımına vizyon katacak projelerinin başında gelen tramvay projesinde aracın turkuvaz rengine ve adının Akçaray olmasına Kocaeli’de yaşayan vatandaşlar karar vermişti. Akçaray’ın hat yapım ihalesi ve 12 adetten oluşan araç alımı ihalesi arka arkaya gerçekleştirildi. 19 milyon 740 bin Avro bedelle araç alımı ihalesini kazanan ve yüzde 100 yerli bir firma olan Bursalı Durmazlar Makine Sanayi ve Tic. A.Ş. ile sözleşme imzalanması noktasına gelindi. İhaleyi kazanan yüklenici firmadan 12’nci ayda 1 araç, 14’üncü ayda 2 araç, 15’inci ayda 3 araç, 16’ıncı ayda 3 araç ve 17’inci ayda 3 araç olmak üzere toplam 12 adet tramvay aracını teslim etmesi isteniyor.
Kocaeli’de ilk kez yapılacak bir uygulama ile tabletler ile akıllı harita standı üzerinden Akçaray’ın geçeceği güzergahlar üç boyutlu olarak takip edilebilecek. K@BİN’e gelen konuklar yer haritası üzerinde Akçaray’ın ne şekilde yol alacağını görme imkanı bulacak. Bir başka unutulmayacak deneyim ise simülasyon odasında yaşanacak. Simülasyon odasına gelen ziyaretçiler, Akçaray ile sanal bir yolculuğa çıkacak. K@BİN’e gelecek ziyaretçilerimizin çocukları için hazırlanan bölümde minik konuklarımız boyama yapacak, trafik kurallarını öğrenecek ve yap-boz oyunlarla eğlenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir Tramvay Alımı İçin Sözleşme İmzalayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN