Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Ulaşımına 200 Çevreci Araç Daha Katıyor

Giriş Tarihi: 6.10.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 6.10.2015 11:29
Kocaeli Büyükşehir Ulaşımına 200 Çevreci Araç Daha Katıyor
Büyükşehir Belediyesi, modern ve model ulaşım ağına 200 adet doğalgazlı çevreci otobüs daha ekliyor.
Büyükşehir’in doğalgazlı, çevreci, kütüphaneli ve bisiklet aparatlı 200 adet yeni otobüsü yeni yıldan itibaren yola koyulacak. Otobüslerin ilk 60 adetlik bölümü ise 10 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek törenle hizmete girecek. Saat 15.00’te Perşembe Pazarı’nda düzenlenecek etkinliğe konuk olacak şair-yazar ve radyocu Kahraman Tazeoğlu, konuşmasında barış ve kardeşlik mesajları verecek.
Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete girecek 200 yeni otobüsünün en önemli özelliklerinden birisi ise araçlarda bulunacak kütüphane. Bu kütüphanelerde Büyükşehir’in yayınlarının yanı sıra önemli yazarların kitapları da yer alacak. Kitapseverler, güvenle ve huzurla yolculuk ederken, kitaplarını okuyabilecek. Bu yıl düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı’na da konuk olan Tazeoğlu, etkinlikte kitaplarını imzalayacak.
Bursa’da faaliyet gösteren Karsan firması tarafından yapılan otobüsler sıkıştırılmış doğalgaz ile çalışıyor. Otobüsler çevreci olmasının yanında, yolcular için seyahatlerini keyfe dönüştürecek unsurlar sunuyor. Otobüsler doğalgazlı, çevreye saygılı ve kullanıcıyı önemseyen bir anlayışla tasarlandı. Engelli vatandaşlar için sesli uyarı sistemi bulundurulacak otoüsller, durakları, duraklara yaklaşıldığını ve güzergahını da yolculara söyleyecek.
Otobüslerde ayrıca indirimli aktarma sistemi uygulanacak. Bu sistemle vatandaşlar ikinci binişlerde indirimli hizmet alacak. Bu uygulama tüm şehirde yaygınlaşacak. 80 kişilik kapasiteye sahip olan otobüsler, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, üzerindeki bisiklet taşıma aparatı ile 2 adet bisiklet de taşıyabilecek.
Modern toplu taşımacılıkta Kocaeli’ne sınıf atlatacak otobüsler, 12 ilçede birden sefer yapacak. Toplu taşımada modern, konforlu ve güvenli taşımacılığı kentin her köşesine yaymayı amaçlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin alımını yapacağı 200 adet CNG’li otobüs, kent genelindeki 12 ilçede belirlenecek hatlarda hizmet verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaeli Büyükşehir Ulaşımına 200 Çevreci Araç Daha Katıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN