Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şanlı direnişin kalbinde Erdoğan ile görüştüler

Meram Belediyesi’nin ‘15 Temmuz-Şanlı Direnişin Kalbine Gidiyoruz’ projesi kapsamında Ankara’ya götürdüğü öğrenciler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti

Giriş Tarihi: 18.5.2018
Şanlı direnişin kalbinde Erdoğan ile görüştüler
Meram Belediyesi tarafından hayata geçirilen 15 Temmuz - Şanlı Direnişin Kalbine Gidiyoruz projesi, hız kesmeden devam ediyor. Proje kapsamında Meram'da öğrenim gören 11. Sınıf öğrencileri YHT ile Ankara'ya götürülürken, öğrenciler Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Beştepe Millet Camisi, 15 Temmuz Şehitler Anıtı, Anıtkabir ve Ankara Kalesi'ni görme imkanı elde ediyor.

FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ
Proje kapsamında Başkent Ankara'da bulunan öğrenciler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ziyaretleri sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la buluşma fırsatı yakaladı. Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulunan öğrencilere Cumhurbaşkanı selam vererek karşılık verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilerle fotoğraf çektirdi. Ankara gezisi dönüşünde öğrenciler, "15 Temmuz - Şanlı Direnişin Kalbine Gidiyoruz" projesi ile ilgili görüşlerini, Başkent'te yaşadıkları duygu ve izlenimlerini kâğıda döktü. İlk defa şehir dışına çıktığını ifade eden bir öğrenci yazdığı mektupta "Bugün benim için hem özel, hem de güzel bir gündü. Hayatımda ilk defa şehir dışına çıktım ve ilk defa Yüksek Hızlı Tren'e bindim. Ankara'ya gitmeyi çok istiyordum. Bugün bir hayalim gerçekleşti ve çok mutluyum" cümlelerine yer verdi. Öğrenciler, mektuplarında 15 Temmuz ruhunu yerinde yaşadıklarını belirtirlerken Meram Belediye Başkanı Fatma Toru'ya teşekkür etti.

4 BİN 500 ÖĞRENCİ
MERAM Belediye Başkanı Fatma Toru ise projenin yapılan gezilerle devam ettiğini ifade ederken "4 bin 500 öğrencimizi Yüksek Hızlı Tren'le Ankara'ya yolcu ediyoruz. Çünkü dinini, dilini, tarihini mukaddesatı uğruna vermiş olduğu mücadeleyi unutan, gençlerine aktaramayan toplumlar küresel güçlerin avı olmaya mahkûmdurlar. Bizim 1000 yıllık kadim geçmişimizdeki mücadeleleri gençlerimize aktarmamız, bu mekânları göstermemiz lazım. Gençlerimize, demokrasinin iradesine karşı yapılan bu hain girişimini mekânsal olarak ruhunu yaşatmak adına projemizi sürdürüyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanlı direnişin kalbinde Erdoğan ile görüştüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN