Beyşehir’de Çakıroğlu İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Giriş Tarihi: 22.2.2015 20:28
Beyşehir’de Çakıroğlu İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
İzmir Ege Üniversitesi’nde karşıt görüşlü iki grup arasında yaşanan bıçaklı kavga sonucu öldürülen üniversite öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu için ’nın Beyşehir ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.
Çarşı Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınan gıyabi cenaze namazının ardından öldürülen üniversite öğrencisi için dualar edildi. Duanın ardından Beyşehir Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından Anıt Meydanı’na kadar yürüyüş düzenlendi. Ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlar atarak yürüyen grup, Çakıroğlu’nun öldürülmesini protesto etti.
Beyşehir Ülkü Ocakları Üniversite Başkanı Mahmut Küçük tarafından okunan basın bildirisinde, "Ülkücü hareket, şehit kardeşinin davasının daima takipçisi olacaktır. Bu kahpe saldırının derhal aydınlatılması, bedbaht faillerinin hemen bulunması gerekmektedir. Bilinmelidir ki, ülkücüler için bıçak kemiğe dayanmıştır. Şımartılan, her türlü küstahlığa göz yumulan bölücü terör örgütü, şehirlerde, sokaklarda ve okullarda kin kusmaya devam etmektedir. Analar ağlamasın sloganı ile başlatılan bu süreç çözümün değil, yalnızca çözülmenin başlangıcı olmuştur” ifadelerine yer verildi.
Basın açıklamasının ardından grup olaysız dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyşehir’de Çakıroğlu İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN