Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ereğli’de Çevre Düzenleme Çalışmaları Sürüyor

Giriş Tarihi: 4.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 4.3.2015 16:34
Ereğli’de Çevre Düzenleme Çalışmaları Sürüyor
’nın Ereğli İlçe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, altyapısı tamamlanan ski Kasaphane Caddesinde kaldırım ve granit küp taş döşeme çalışmalarına başladı.
Doğalgaz, elektrik, kanalizasyon ve su hatları çalışmaları tamamlanan Eski Kasaphane Caddesinde kaldırım çalışmalarına başlayan ekipler daha sonra granit küp döşeme çalışmalarına başlayacak.
Ereğli’de ilk kez kullanılacak olan granit küp taş çalışmasının görsel güzellik yanında uzun ömürlü olması nedeniyle de tercih edildiğini belirten Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Eski Kasaphane Caddesinin şehrin ana noktalarından birisi olduğunu ve yakışan hizmeti alacağını söyledi.
Eski Kasaphane Caddesindeki iş yerlerinin su oluklarının da kaldırım altlarına alınarak kanalizasyona bağlanacağını söyleyen Özgüven, kaldırım ve cadde üzerine su birikintisinin gelmesini önleyeceklerini de kaydetti. Bu uygulamanın da ilk kez bir caddede hayata geçeceğini belirten Özgüven “Eski Kasaphane Caddesi Ereğli’de örnek olacak” diye konuştu.
Granit taşların rengi ve özelliğini gören bölge esnafı ve vatandaşlar ise yapılan çalışmalarının sonucunu şimdiden merakla beklediklerini ifade ederek, “Bu çalışma kent estetiğinin ön plana çıkacağı bir çalışma olacak. Böyle modern bir çalışma programını Ereğli’ye sunan Belediye Başkanımız Özkan Özgüven ve ekibine teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ereğli’de Çevre Düzenleme Çalışmaları Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN