Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyşehir’de Matematik Projesi

Giriş Tarihi: 7.3.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:58
Beyşehir’de Matematik Projesi
’nın Beyşehir ilçesinde, öğrenciler için artık matematik dersleri korkulu rüya olmaktan çıkarılacak.
Beyşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Beyşehir Kaymakamlığı’nın himayesinde başlattığı, “tek rakibim kendim” isimli matematik projesi ile bu derste başarı çıtasının daha da üst seviyelere çıkarılması hedefleniyor.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk yaptığı açıklamada, hazırladıkları proje ile Beyşehir’de ortaokul 8.sınıfta öğrenim gören öğrencilerin TEOG sınavlarında matematik dersinden daha fazla puan almasının hedeflendiğini söyledi.
Hayata geçirilen matematik projesi ile bu dersin daha çok sevilerek ilçe genelinde başarının artırılması, öğrencilerin matematik kavramları ve sistemlerini anlayabilmesi, bunlar arasında ilişkiler kurabilmesi, bu kavram ve sistemleri günlük hayatta ve diğer öğrenme alanlarında da kullanabilmesi, tahmin etme ve zihinden işlem yapma becerilerinin etkin kullanılabilmesi, problem çözme stratejileri geliştirebilme ve bunları günlük hayattaki problemlerin çözümünde de kullanabilmesi gibi pek çok faydanın amaçlandığını ifade eden Konuk, projeye Beyşehir merkez ve tüm mahallelerinde bulunan ortaokul 8.sınıf öğrencilerinin dahil olduğunu belirterek, "TEOG 2 öncesi yapılacak 15 Nisan tarihindeki sınav ile TEOG 2’nin karşılaştırılması ile 15 Nisan’da yapılacak sınavda aldığı puanı, TEOG’da geçebilen her öğrenci başarılı sayılacak. Bu sınav ile hedefimiz, TEOG sınavı ortalaması 85 üzeri olan öğrencilerin başarılı sayılmasıdır. Yani. iki sınav farkının 10 ve üzeri olan öğrenciler ile iki sınavın ortalamasının 85 ve üzeri olan öğrencilerin ödüllendirilmesi hedefimizdir" dedi.
Konuk, bu yıl 23 Şubat-15 Haziran 2015 tarihleri arasında uygulanacak projeden bu yıl olumlu netice alınması durumunda bu projeye yeni dönemde 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı itibariyle başlanmasını da amaçladıklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyşehir’de Matematik Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN