Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın Esnafa Çiçekli Kutlama

Giriş Tarihi: 8.3.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:58
’da, eşi tarafından terk edildikten sonra beş çocuğuyla ortada kalan ve açtığı lokantada kendi işinin patronu olan kadını ziyaret eden Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, karanfil vererek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.
Fadime Düzgüner (39), şiddetli geçimsizlik yaşadığı eşinin 5 yıl önce kendisini terk etmesi üzerine 5 çocuğuyla ortada kaldı. Zor günler geçiren Düzgüner, hayata tutunarak çocuklarına hem babalık hem annelik yaptı. Tezgahtarlıktan kapıcılığa kadar uzanan zorlu iş yaşantısı, bankadan aldığı krediyi yatırıma dönüştürmesiyle son buldu. Parayla açtığı lokantayı ekmek teknesi haline getiren Fadime Düzgüner, işletmesinde hem patron, hem işçi hem de anne oldu. Tüm kadınlara örnek olan Fadime Düzgüner’i ziyaret eden Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Düzgüner’in hemcinslerine iyi bir yol gösterici olduğunu belirten Karamercan, "Zavallı kadın yoktur, güçlü kadın vardır" sözünün tüm kadınlarca benimsenmesini istedi. Lokantacı meslektaşına günün anısına karanfil ve çikolata veren Karamercan, kadınlara yönelik saldırıları da şiddetle kınadıklarını sözlerine ekledi.
Başkan Karamercan, diğer kadın esnafı da ziyaret etti. Değişik sektörlerde kendi dükkanlarını işleten kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Ali Osman Karamercan, karanfil dağıttı. Başkan Karamercan, kadınların iş gücüne katılımının artarak sürmesini beklediklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın Esnafa Çiçekli Kutlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN