Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ereğlililer İstanbul’da Bir Araya Geldi

Giriş Tarihi: 9.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Ereğlililer İstanbul’da Bir Araya Geldi
İstanbul Ereğlililer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen programda Ereğlililer bir araya geldi.
Ereğli özlemini gidermek, Ereğli için ortak bir projede buluşmak adına düzenlenen programa, eski Milli Eğitim Bakanı AK Parti Milletvekili Nimet Baş, Emekli Vali Müsteşar Şahabettin Harput, AK Parti Milletvekili Cem Zorlu, Ereğli Kaymakamı Şakir Erden, Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Akpınar, iş adamı Murtaza Çelikel, Mustafa Özşenol, Belediye Meclis Üyeleri ve İstanbul, Ankara Ereğlililer Derneği ve çok sayıda Ereğlili katıldı.
İstanbul Ereğlililer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Dr. Akif Bekdemir, Yönetim Kurulunu tanıtarak, “Ereğli aydınlar diyarıdır. Ve İstanbul’da Ereğli kültürü vardır. Hepiniz birlik ve beraberlik programına hoş geldiniz” dedi.
Milletvekili Nimet Baş, Ereğlililer arasında birlik ve dayanışmanın daha da sıkı şekilde pekiştirilmesi gerektiğini kaydederek, Ereğlili bayanları mecliste görmeyi arzu ettiğini belirtti.
Emekli Vali Müsteşar Şahabettin Harput ise, Ereğli’ye herkesin sahip çıkması gerektiğini vurguladı.
AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu, İstanbul’da Ereğli sevdalısı insanları görünce kendisini Ereğli’deymiş gibi hissettiğini kaydederek, Ereğli sevdasının sözde kalmamasını ve Ereğli’ye yatırım yapılması gerektiğini söyledi.
Ereğli insanının cemiyette saygın bir noktada olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Özkan Özgüven konuşmasında, Ereğli insanının ülkenin ekonomik ve sosyal yaşantısına yön verdiğini kaydetti. Ereğli’ye yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Özgüven, Ereğli’nin hayali olan il olma konusu ile eşdeğer durumda olan tarımsal sulamanın protokolünün imzalandığını ve 300 milyon TL’lik bir yatırımın Ereğli’ye kazandırılacağını söyledi.
Ereğli’nin ilçe bazında 2. Organize Sanayiye sahip ender yerlerden biri olduğuna dikkat çeken Özgüven Ereğlili işadamlarını Ereğli’ye yatırım yapmaya davet etti.
Ereğli’nin kendi kabuğuna sığmayan bir yer olduğunun altını çizen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Akpınar, Ereğli’nin kültür ve aydınlanmanın başkenti olduğunu, böyle bir başkentin çocuğu olmaktan onur ve gurur duyduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ereğlililer İstanbul’da Bir Araya Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN