Beyşehir’in Okullarında Tiyatro Günleri

Giriş Tarihi: 11.3.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Beyşehir’in Okullarında Tiyatro Günleri
Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli kurum ve kuruluşlarla birlikte yürüttüğü “Medeniyet Okulu Projesi” kapsamında Beyşehir Aşağıesence, TOKİ ve Atatürk İlkokullarında ‘Ümit’ konulu tiyatro oyunu sahne aldı.
Konya Büyükşehir Belediyesi ve Beyşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen tiyatro gösterisini, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk öğrencilerle birlikte izledi. Tiyatro gösterisinde öğrencilere ‘Ümit’ kavramı anlatıldı.
Bu tür etkinliklerin çocukların gelişimine büyük katkı sağladığını ifade eden Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Öncelikle Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir yasası kapsamında kasım ayından itibaren her ay okullarımızda ‘Medeniyet Okulu’ adı altında tiyatro gösterisi yapılıyor. Bizi biz yapan değerler çocuklarımıza, tiyatro gösterileri sayesinde eğlendirerek aktarılmış oluyor. Sergilenen tiyatronun ardından çocuklarımıza verilen dergi ve kitaplarla anlatılmak istenen konu hem görsel hem de yazılı olarak öğretilmiş oluyor. Çocuklarımız bu etkinliklerle oldukça mutlu oluyorlar. Çocuklarımızın mutlu olduğu her projede bizler varız ve var olamaya da devam edeceğiz. ‘Medeniyet Okulu’ projesine emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Tiyatro gösterisinden sonra öğrencilere Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan, ‘Ümit’ konusunun işlendiği dergiler dağıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyşehir’in Okullarında Tiyatro Günleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN