Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antbeyder’den Başkan Özaltun’a Ziyaret

Giriş Tarihi: 16.3.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 02:27
Antbeyder’den Başkan Özaltun’a Ziyaret
Antalya Beyşehirliler Derneği (ANTBEYDER) Yönetim Kurulu Üyeleri, ’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun’u ziyaret etti.
Beyşehir ilçe merkezine girişte tabelada yazan nüfusun 71 bin 400 olmasına rağmen ilçe dışında yaşayan Beyşehirlilerin de eklenmesiyle bu rakamın onlarca katı nüfus potansiyeline sahip olduğuna vurgu yapan Özaltun, “Beyşehir’in bir belediye başkanı olarak bu nüfus potansiyeli bana hep mutluluk ve gurur veriyor. Beyşehir’in gerçekte nüfusu bu tabelada yazanın onlarca katı daha fazla. Gerek Antalya, gerek İzmir, İstanbul ve Ankara, gerekse yurtdışında yaşayan çok sayıda hemşehrimiz var. Biz nüfusumuzun böylesine çok fazla olmasıyla gurur ve mutluluk duyuyoruz. İşte ilçede yaşayanlar gibi ilçemiz dışındaki hemşehrilerimizle de kucaklaşmak, sık sık bir araya gelmek, hasbıhal etmek, onların da dertleriyle dertlenmek, bir nebze de olsa yardımcı olabilmek istiyoruz. Onlardan Beyşehir’e yatırımlar noktasında da istifade etmeyi çok arzu ediyoruz” dedi.
“BEYŞEPHİR’İN İLÇE DIŞINDAKİ DEĞERİ ÇOK FAZLA”
Beyşehir’in ilçe dışında çok fazla değeri olduğunu, bunların farkında olduklarını ancak bu değerli insanların hala keşfedilememiş olmasından dolayı üzüntü duyduklarını dile getiren Özaltun, bundan sonraki süreçte bu konuda da bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti. Beyşehir’in kökeni, misyonunun çok zengin olduğu gibi insanının da çok kültürlü, birikimli ve donanımlı olduğuna işaret eden Özaltun, dolayısıyla 5 yıllık süreçte Beyşehir’e bir şeyler katmaya çalışırken, onların bu potansiyelinden ve değerinden de ilçeye artı değerler kazandırmak istediklerini söyledi, “Çünkü onların destekleri de bizler için çok önemli. Bizlerin bireyselde yapabileceklerimiz imkanlarla sınırlı, ama dışarıdaki değerli insanlarımızın her biri küçücük de olsa bu ilçesi için bir şey yaparsa, Beyşehir’i layık olduğu daha güzel noktalara hep beraber taşıyabiliriz” ifadelerini kullandı.
“GEMBOS YOLU ANTALYA’YI DAHA DA YAKLAŞTIRACAK”
Antalya’da yaşayan hemşehrilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti de dile getiren Özaltun, yeni Konya Antalya karayolunun devreye girmesi ile birlikte Antalya’nın kendilerine daha da kısalacağını ve bir araya gelme noktasında kolaylıklar sağlayacağını dile getirdi. Özaltun, Antalya’daki bir önceki kahvaltı buluşmasına mazereti nedeniyle katılamadığını, ancak 17 Mayıs’taki buluşmada bir araya gelmeyi çok arzu ettiğini sözlerine ekledi.
ANTBEYDER Başkanı İbrahim Kan ise, ziyaretinde, derneğin tarihçesi ile ilgili bilgiler aktardı. Kan, “Antalya’daki tecrübelerimizle, sizlerin de vasıtasıyla Beyşehir’e bir yol haritası yapmak istiyoruz. Sizlerden de destek bekliyoruz. Derneğimiz, lokal işletmecisi olan ya da sadece markası olan bir dernek değil. Öyle olmak da istemiyoruz. Yaşadığımız yere katma değer sağlayan ama çıktığımız toprakları da unutmadan, her anlamda ismimizden, temiz, güzel ve ileriye dönük bir çalışma faaliyeti yürütüyoruz orada. Bu anlamda da oldukça yol kat ettiğimizi düşünüyorum. 17 Mayıs’taki etkinliğimizde sizleri mutlaka aramızda görmek istiyoruz. Çünkü sizler bizim için, gelişip daha da büyüyebilmemiz için çok önemlisiniz. Burada, Antalya’da yaşayan Beyşehirliler’in da mutlaka bir akrabası ve çevresi var. Bu sosyal medya grupları içerisine bu hemşehrilerimiz de dahil olurlarsa bizi buradan takip ederlerse, tüm sosyal etkinliklerimizi oradan paylaşıyoruz” diye konuştu.
Kan, sadece Beyşehir’le değil, Beyşehir’in İzmir, İstanbul, Ankara ve yurtdışında yaşayan hemşehrilerinin oluşturduğu dernekler ve sivil toplum kuruluşları ile de yeni dönemde daha güçlü işbirlikleri içerisinde yer almak istediklerini de kaydetti.
Belediye Başkanı Özaltun, ziyaretin sonunda günün anısına ANTBEYDER Başkanı İbrahim Kan ve yönetim kurulu üyelerine Beyşehir’in doğal güzelliklerini yansıtan fotoğrafların yer aldığı bir duvar saati hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antbeyder’den Başkan Özaltun’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN