Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyşehir’e Aşçılık Ve Yerel Yönetimler Bölümü

Giriş Tarihi: 23.3.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 11:23
Beyşehir’e Aşçılık Ve Yerel Yönetimler Bölümü
’nın Beyşehir ilçesinde Selçuk Üniversitesi (SÜ) Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu’na aşçılık ve yerel yönetimler bölümü açılmasına karar verildi.
SÜ Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Aziz Öztürk, yaptığı açıklamada, Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) yüksekokula iki yeni bölüm daha açılmasına karar verdiğini bildirdi. Öztürk, alınan kararla birlikte yüksekokulda yeni dönemde aşçılık ve yerel yönetimler bölümlerinin de eklenmesiyle birlikte eğitim verilen program sayısının 10’a yükseleceğini belirtti.
Okula bu iki bölümlerin kazandırılması için hazırladıkları dosyayı daha önce Selçuk Üniversitesi Senatosu’na sunduklarını ifade eden Öztürk, senatodan da geçen kararın YÖK tarafından da olumlu bulunduğunu belirterek, “Her iki dersin de uygunluğu ve yüksekokula açılması kararı birkaç gün önce okulumuza geldi. Yeni bölümlerle birlikte yüksekokulumuzdaki öğrenci sayısının 2 bin 500’e yaklaşmasını bekliyoruz” dedi.
Öztürk, Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu’nun sadece Selçuk’un değil Türkiye’nin en büyük meslek yüksekokullarından birisi olduğunu da vurgulayarak, “Açılan yeni bölümlerle şimdi bunu daha da pekiştiriyoruz. Yüksekokulumuzda işletme yönetimi, muhasebe, dış ticaret, bankacılık ve sigortacılık, lojistik, maliye, turizm ve otel işletmeciliği, turizm rehberliğinin ardından bundan böyle yerel yönetimler ve aşçılık eğitimleri de verilmeye başlanacak. Okulumuz artık yerel yönetimlere de ara kalifiye ve nitelikli eleman yetiştirecek. Aşçılık bölümü ile de turizm ve gıda sektörüne kalifiye eleman yetiştirilecek. Her iki yeni bölüme de öğrenci alımı önümüzdeki eğitim öğretim döneminde başlayacak” ifadesini kullandı.
Öztürk, yüksekokula iki yeni bölüm daha kazandırılmasında emeği geçen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış ile Selçuk Üniversitesi Rektörü Hakkı Gökbel’e de teşekkür ederek, ilçeye ve bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyşehir’e Aşçılık Ve Yerel Yönetimler Bölümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN