Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyşehir’de Şehit Aileleri Ve Gazilere Ziyaret

Giriş Tarihi: 25.3.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
Beyşehir’de Şehit Aileleri Ve Gazilere Ziyaret
’nın Beyşehir İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, ilçedeki bazı şehit aileleri ve gazileri evlerinde ziyaret etti.
Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıldönümü çerçevesinde, bazı şehit aileleri ile gazileri evlerinde ziyaret etti.
Kaymakam Başıbüyük’ün, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyeti ile beraber ilk ziyaret durağı 1990 yılı Nisan ayında Mardin’de PKK terör örgütü tarafından kurulan pusu sonucu şehit olan Mehmet Ümitkesmez’in ailesinin ikamet ettiği Beyşehir’in Üzümlü Mahallesindeki evi oldu. Başıbüyük ve beraberindekiler, şehidin anne ve babasını ziyaretinde bir süre sohbet edip talepleri olup olmadığını sordu. Ziyaret esnasında şehit Ümitkesmez’in yanı sıra Çanakkale şehitleri ile tüm şehitler için de toplu olarak dualar edildi.
Başıbüyük ve beraberindekilerin diğer ziyaret durağı ise aynı mahallede yaşayan ve 1987 yılında Erzurum’da vatani görevini ifa ederken gazi olan Ahmet Yaşar’ın evi oldu. Başıbüyük, burada yaptığı konuşmada, şehitlik ve gazilik makamlarının çok yüce bir mertebe olduğuna dikkati çekerek, “Bu makamlar herkese nasip olmaz. Millet olarak şehit ve gazilerimize minnettarız. Devlet olarak her zaman onların yanındayız. Bu tür ziyaretleri sık sık yapıp, ailelerimizin kesinlikle unutulmadıklarını kendilerine hissettireceğiz” dedi.
Ziyaretlerde Kaymakam Başıbüyük, şehit aileleri ile gazilere günün anısına birtakım hediyeler de verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyşehir’de Şehit Aileleri Ve Gazilere Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN