Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SÜ, Yemen İle İşbirliğinin Meyvelerini Almaya Başladı

Giriş Tarihi: 25.3.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
SÜ, Yemen İle İşbirliğinin Meyvelerini Almaya Başladı
Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Yemen Bilim ve Teknoloji Üniversitesi arasında lisans ve lisansüstü eğitim, öğrenci ve öğretim elemanı değişimi ile araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde işbirliğine zemin hazırlayan iyi niyet mektubu imzalandı.
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve Yemen Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hammed M. Aklan tarafından imzalanan mektupta her iki üniversite arasında yürütülmesi düşünülen işbirliğinde taraflar olumlu görüş beyan etti.
Yemen’deki üniversitelerle işbirliği için ilk adım, Yemen’in başkenti Sana ve Aden’de gerçekleştirilen Türk Eğitim Fuarları haftasında atılmıştı. Türkiye’den 36 üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilen fuarda, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve beraberindeki heyet, Yemenli öğrencilerle bir araya gelerek ’nın ve Selçuk Üniversitesi’nin fiziki, sosyal, kültürel ve bilimsel gelişimi hakkında bilgi verdi. Ayrıca Yemen’deki bazı üniversitelerle görüşmelerde bulundu.
Yine geçtiğimiz yıl 8 rektör ve Eğitim Bakanlığı yetkililerinden oluşan Yemen heyeti, Selçuk Üniversitesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyarette Selçuk Üniversitesi ile Yemen’de bulunan üniversiteler arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişimleri, işbirliği ve yardımlaşma ile ilgili konularda görüş birliğine varıldı.
Son olarak Yemen’in en kaliteli üniversitesi olarak kabul edilen Bilim ve Teknoloji Üniversitesiyle imzalanan iyi niyet mektubu ile Yemen’deki üniversitelerlerle işbirliği noktasında yeni bir adım atılmış oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SÜ, Yemen İle İşbirliğinin Meyvelerini Almaya Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN