Beyşehir’de Araçlarda Renkli Cam Denetimleri

Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Beyşehir’de Araçlarda Renkli Cam Denetimleri
’nın Beyşehir ilçesinde, trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen renkli cam ve araç cam filmi denetimleri hız kazandı.
Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü şehir içi trafik ekipleri, Ali Akkanat Bulvarı üzerindeki uygulama noktasında trafikte seyir halinde olan motorlu araçları renkli cam ve araç cam filmi yönünden denetime tabi tuttu. Trafik güvenliğinin sağlanmasında en önemli unsurlardan birisinin sürücülerin yol ve çevreyi görmesi ve diğer yol kullanıcıları tarafından da görülüyor olması olduğunu göz önünde bulunduran trafik ekipleri, bahar mevsiminin gelmesi ile birlikte ilçe merkezinde renkli cam ve araç cam filmi denetimlerine hız verdi.
Karayolunun, çevrenin ve çevredeki canlı ve cansız varlıkların yol kullanıcıları tarafından net görülmesi, seyahatin sorunsuz olarak sürdürülmesi ve trafik kazalarının önlenmesi için harekete geçen trafik ekipleri, araç camlarının MORTOY kapsamında çıkartılan Motorlu Araçlar ve Römorklarının Emniyet Camları ve Cam Malzemeleri ile ilgili Tip Onay Yönetmeliği ve BM Avrupa Ekonomik Komisyonu R43 Sayılı Regülasyonu kapsamında olması ve renkli camlarda "E" veya ’e’ işaretinin yanında ’V’ sembolünün de bulunması zorunluluğu uyarınca denetimlerini bu çerçevede gerçekleştiriyor. Denetimlerde araç sürücüleri hakkında değişik gerekçelerle standart dışı ve ışık geçirgenliği düşük renkli camlar ile cam yüzeyine yapıştırılan renkli cam filmlerinin trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü öngörülerek ilkinde 180 liralık idari para cezası uygulanıyor, ikinci kez ihlallerde ise araç trafikten men ediliyor.
Öte yandan, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karayollarında bu tür olumsuzluklar sonucu oluşabilecek trafik kazalarını önlemek, can ve mal güvenliğini temin etmek amacıyla 23 Mart-29 Mart tarihleri arasında Büyükşehir statüsündeki illerde beş noktada, diğer illerde ise iki noktada olmak üzere sabah ve öğleden sonra ikişer saat yoğunlaştırılmış şekilde denetimlerin yapılması yönünde trafik ekiplerine talimat geldiği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyşehir’de Araçlarda Renkli Cam Denetimleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN