Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyşehir’de Kamp Yapan Öğrencilere Belediyeden İlçe Gezisi

Giriş Tarihi: 30.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Beyşehir’de Kamp Yapan Öğrencilere Belediyeden İlçe Gezisi
’nın Beyşehir İlçesinde kamp yapan özel bir vakıf yurdu öğrencilerine belediye tarafından ilçe gezisi düzenlendi.
Beyşehir’de iki gün süreyle eğitim ve eğlence kampına katılan 40 kişilik öğrenci grubuna, ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerinin yer aldığı mekanları gezdi.
Geziye katılan öğrenciler kampın son gününde Beyşehir Gölünde yat turu yaptıktan sonra içerişehir mahallesindeki tarihi mekanları ziyaret etti. Eşrefoğlu Camisinde İmam İsmail Efe’den cami hakkında bilgi alan öğrenciler Beyşehir’i çok sevdikleri dile getirdi. Hayran kaldıkları Beyşehir’e en kısa zamanda tekrar gelmek istediklerini söyleyen öğrenciler kamp ve gezi boyunca kendilerini yalnız bırakmayan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’a teşekkür etti.
Öğrencileri Beyşehir’de ağırlamaktan çok memnun olduklarını belirten Başkan Özaltun “İlkbaharın gelmesiyle birlikte Beyşehir de renkler ve hayat her geçen gün daha da canlanmaya başladı, haliyle çeşitli nedenlerle Beyşehir’e gelen ziyaretçi sayımızda artırıyor. Türkiye’nin farklı noktalarından Konya’ya okumaya gelmiş Tıp Fakültesinden, Mühendisliğine, Eczacılığına, Makine Mühendisliğine çeşitli alanlarda eğitim gören 40 kişilik bir öğrenci grubumuz 2 gün boyunca Beyşehir Gençlik Hizmetleri ve İzcilik Eğitim Tesislerinde kamp yaptılar. Bizde Belediye olarak bu öğrenci kardeşlerimiz için Beyşehir’den güzel anılarla ayrılmaları adına ve Beyşehir’i tanıtma noktasında önce Konya’nın denizi Beyşehir Gölünde yat turu gerçekletirdik, sonrasında ise diğer doğal ve tarihi mekanları gezdirdik. Belki çoğu ilk defa Beyşehir’e geldi ama şehrimizin güzellikleri hafızalarında yer edindi, bu güzellikleri eminim gittikleri her yerde anlatacaklardır. Bu tür organizasyonlarda bizim amacımız daha fazla yerli ve yabancı turiste ulaşmak, daha çok turist çekmek, bu vesileyle Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürümüze ve Konya Özel Enderun Vakfı hocalarına teşekkür ediyorum, öğrenci arkadaşlarımıza da hayat boyu başarılar diliyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyşehir’de Kamp Yapan Öğrencilere Belediyeden İlçe Gezisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN