Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cihanbeyli Belediyesi Hizmeti Halkın Ayağına Götürüyor

Giriş Tarihi: 2.4.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 21:51
Cihanbeyli Belediyesi Hizmeti Halkın Ayağına Götürüyor
’nın Cihanbeyli İlçe Belediyesi başlattığı “Mobil Belediye” uygulamasıyla hizmeti halkın ayağına götürüyor.
Başkan Mehmet Kale’nin başlattığı ‘Mobil Belediye’ uygulamasında dördüncü durak Büyükbeşkavak Mahallesi oldu. Sabah mesaiye mahallede başlayan Başkan Kale, belediye çalışmalarını buradan yönetti. Mehmet Kale ile birlikte belediyenin her biriminden birer personel de Büyükbeşkavak’ta bulunarak, halkın işlemlerini yaptı.
Yeni Büyükşehir Yasası’na kısa sürede sorunsuz uyum sağlayarak dikkatleri üzerine çeken Cihanbeyli Belediyesi’nde Başkan Mehmet Kale tarafından başlatılan “Mobil Belediye” uygulaması her kesimin büyük takdirini topladı. Türkiye’ye örnek olarak gösterilen ve belediyeyi halkın ayağına taşıyan ‘Mobil Belediye’ uygulamasının dördüncüsü Büyükbeşkavak Mahallesi’nde gerçekleştirildi.
Belediyenin her biriminden birer personelle sabah mesaisine Büyükbeşkavak’ta başlayan Başkan Kale, vatandaşlarla bir araya geldi. Halkın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Kale, belediyenin yeni dönem projeleri hakkında bilgi verdi. Bu arada mahalle sakinleri de belediyedeki işlemlerini gün boyu mahalledeki eski belediye binasında çalışan personel vasıtasıyla yaparak, ilçe merkezine gelmek zorunda kalmadı.
Belediyenin rutin hizmetlerinin en mükemmel şekilde yürütülmesinin yanı sıra halkın yaşam kalitesini artırmaya yönelik de birçok uygulamayı hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Kale, ‘Mobil Belediye’ uygulamasıyla hem yerinden yönetim ilkesinin en iyi şekilde yerine getirildiğini hem de halkla iletişimlerinin daha da kuvvetlendiğini kaydetti. Uygulama ile geniş bir coğrafyaya sahip olan Cihanbeyli’de sorunların mahallinde tespitinin bundan sonra yürütülecek çalışmalara yön vereceğini ifade eden Kale, “Yapalı’da başlattığımız Mobil Belediye uygulaması Büyükbeşkavak Mahallemiz ile devam etti. Personelimizle birlikte sabah mesaisine burada başlayarak halkın belediyedeki işlemlerini yapmalarını sağladık. Böylece ilçe merkezine kadar gelmek zorunda kalmadılar. Hem zamandan tasarruf ettiler hem de maddi külfetten kurtuldular” dedi.
Büyükbeşkavak’ta halkın sorunlarını ve taleplerini dinleyerek, bunların çözümü için yerinde adım attıklarını belirten Başkan Kale, “Cihanbeyli Belediyemiz bu uygulamasıyla tüm Türkiye’ye örnek olmuştur. Yüzölçümü bakımından ülkemizin en büyük ilçesi olan Cihanbeyli’de, bu durumun getirdiği zorlukların üstesinden bazı noktalara kurduğumuz belediye birimleri ve ‘mobil belediyecilik’ gibi uygulamalarla geldik. Halkımızla kucaklaştık. Bu uygulamayla ilçemizin her yerini karış karış dolaşıp, hizmeti vatandaşımızın ayağına götürüyoruz” şeklinde konuştu.
Büyükbeşkavak’ta vatandaşların sorunlarını dinleyen Başkan Kale, kendisine aktarılan problemlerin çözümü için birim amirlerine talimat verdi. Mehmet Kale tarafından mahalledeki çocuklara oyuncak hediye edildi.
Yeni uygulama dolayısıyla belediyedeki işlemlerini ayaklarına gelen belediyeyle yapmanın mutluluğunu yaşayan Büyükbeşkavak sakinleri de Başkan Mehmet Kale’ye teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cihanbeyli Belediyesi Hizmeti Halkın Ayağına Götürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN