Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyşehir’de Trafikte TEK Yön Uygulaması Sona Erdi

Giriş Tarihi: 3.4.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Beyşehir’de Trafikte TEK Yön Uygulaması Sona Erdi
’nın Beyşehir ilçesinde, bir süre önce başlatılan tek yön uygulaması sona erdi.
Beyşehir ilçe merkezinde, trafik yoğunluğunun olduğu Atatürk, Antalya ve Hükümet caddelerinde geçtiğimiz ay Beyşehir Belediyesi ve Konya Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan karar doğrultusunda başlatılan trafikte tek yön uygulaması kaldırıldı.
Beyşehir’de esnaflar ve sivil toplum kuruluşları tarafından tek yön uygulamasının kaldırılmasına yönelik talepler üzerine Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, ihtiyaç duyulan bazı caddelerde deneme amaçlı olarak başlattıkları tek yön uygulamasını kaldıracakları yönünde kamuoyuna açıklamada bulunmuştu. Uygulamaya son verilmesi ile birlikte ilçe merkezinde tek yön uygulamasının bulunduğu caddeler üzerine daha rahat ve düzenli bir trafik akışının sağlanması amacıyla yerleştirilen dubalar da belediye görevlileri tarafından yerinden söküldü.
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ile başkan yardımcıları Halim Gümüşel ve Kahraman Göksu da tek yön uygulamasına son veren çalışmalara bir süre yerinde nezaret etti. İlçe merkezinde tek yön uygulamasının kaldırılması ile birlikte trafik görevlileri de sürücüleri cadde üzerinde geçişlerde sorun yaşanmaması için araçlarını eski sisteme göre park etmesi yönünde uyarıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyşehir’de Trafikte TEK Yön Uygulaması Sona Erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN