Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akşehir’de Turizm Projesi Meyvelerini Vermeye Başladı

Giriş Tarihi: 5.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Akşehir’de Turizm Projesi Meyvelerini Vermeye Başladı
’nın Akşehir ilçesinin turizm sektöründen bir pay alması, doğası, tarihi zenginliği, kültürel varlıkları gibi yönlerinin daha iyi tanıtılmasının hedeflendiği “Akşehir’in Yüzü Turizmle Gülüyor” projesi kapsamında yapılan çalışmalar meyvesini vermeye başladı.
Geçtiğimiz günlerde Akşehir’de turizm acentelerine Akşehir’i tanıtan info bir gezi düzenlenmişti. Gezi sonrası Akşehir’e turizm konusunda bugüne kadar haksızlık yapıldığını ve Akşehir’e hayran kalan acente sahipleri Akşehir’i turizm turlarına katmak için çalışmalara başlayacaklarını söylemişlerdi. Bu çalışmalar kapsamında Akşehir’e ilk tur kafilesi gelerek Akşehir’i gezdi.
Gelen turist kafilesine ilk olarak Nasreddin Hoca Meydanı’nda temsili Nasreddin Hoca’lı bir karşılama töreni yapıldı. Karşılama törenine Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel’de katıldı. Hoca’yla birlikte fotoğraf çektiren turistler daha sonra Naseddin Hoca Türbesi, Gülmece Parkı ziyaretleri yaptı. Hasan Paşa İmaret Cami, Bat Cephesi Karargahı Müzesi, Tarihi Akşehir Evlerinin bulunduğu sokakları ve Tarihi Ermeni Kilisesi’ni gezen heyet daha sonra Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi’ni ziyaret etti. Akşehir’e hayran alan turistler bol bol fotoğraf çekip çeşitli hediyelik eşya alışverişi de yaptı.
Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Kaymakamlığı ile Akşehir Belediyesi’nin ortaklığı ve MEVKA desteğiyle yürütülen ‘Akşehir’in Yüzü Turizmle Gülüyor’ projesinin Akşehir turizminin gelişmesi için çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Akşehir’de yaptığımız çalışmalar ilk meyvelerini vererek turizm şirketleri tur gezilerine şehrimizi de dahil etmeye başladılar. Eskiden şehrimize gelen turlar sadece Nasreddin Hoca Türbesi’ni ziyaret edip 15-20 dakika içinde Akşehir’den ayrılırdı. Ancak yaptığımız çalışmalar ve tanıtımlarla şimdi olduğu gibi artık turistler en az 4-5 saat şehrimizde kalıp Akşehir’i geziyorlar. İlerleyen günlerde bu geziler konaklamalı bir hale dönüştüğünde hedefimize ulaşma yolunda önemli aşama kaydetmiş olacağız” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akşehir’de Turizm Projesi Meyvelerini Vermeye Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN