Meram Belediyesi 4 Bin Aileye Bebek Ziyareti Gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 8.4.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 14:42
Meram Belediyesi 4 Bin Aileye Bebek Ziyareti Gerçekleştirdi
’nın merkez Meram İlçe Belediyesi’nin “İyi ki Doğdun Bebek” projesi kapsamında ilçede yeni doğan bebeklerin aileleri ziyaret edilerek bebekler sağlık kontrolünden geçiriliyor. Proje kapsamında sağlık ekipleri 1 yılda 4 bin aileyi ziyaret etti.
Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, sosyal belediyecilik kapsamında yer alan ’İyi ki Doğdun Bebek’ projesiyle ilçe sınırları içerisinde yeri doğan bebeklerin aileleri ziyaret edilerek hem tebrik edildiğini hem de bebeklerin sağlık kontrollerinin yapıldığını söyledi. Uygulama kapsamında 1 yıl içerisinde 4 bin 29 ailenin ziyaret edildiğini belirten Başkan Toru, "Bu ziyaretleri gerçekleştiren Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, İl Sağlık Müdürlüğü’nden alınan bilgiler doğrultusunda, bebeğin sağlık durumunu kontrol ediyorlar. Aile tebrik edilirken çeşitli hediyeler de veriliyor. Ayrıca bebek sağlığı ve anne sütünün önemi konusunda da annelere eğitici yayınlar veriliyor" diye konuştu.
‘İyi ki Doğdun Bebek’ projesi kapsamında yapılan çalışmalarda, belediyeye yeni bağlanan mahallere de ekiplerin gittiğini kaydeden Toru, “30 Mart 2014’te yapılan seçimlerle birlikte belediyemize 6 belde ve 22 köy, mahalle olarak bağlandı. Yaptığımız tüm hizmet ve yatırımlarda yeni mahallelerimize öncelik veriyoruz. Fiziki hizmetlerle birlikte sosyal projelerimizi de yeni mahallelerimizde uyguladık. ‘İyi ki Doğdun Bebek’ projesi kapsamında ekiplerimiz, merkeze uzak olan bu mahallelerimizde de projeyi hassasiyetle uyguluyorlar” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meram Belediyesi 4 Bin Aileye Bebek Ziyareti Gerçekleştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN