Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selçuk’ta 3. Ulusal Mobilya Kongresi

Giriş Tarihi: 13.4.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 14:57
Selçuk’ta 3. Ulusal Mobilya Kongresi
Selçuk Üniversitesi (SÜ)’nin ev sahipliğinde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Mobilya ve Dekorasyon Programı’nın düzenlediği 3. Ulusal Mobilya Kongresi gerçekleştirildi.
Rixos Hotel Konya Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılış paneline Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bayram Sade, Ulusal Mobilya Kongresi 3’üncü Dönem Başkanı Yrd. Doç Dr. Cevdet Saçlı, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mesut Uyaner, akademisyenler, sektör ve firma temsilcileri ile öğrenciler katıldı.
“KONGRE, TÜRKİYE MOBİLYA SEKTÖRÜ İÇİN MİLAT OLACAKTIR”
Kongrenin açılış konuşmasını yapan Ulusal Mobilya Kongresi 3’üncü Dönem Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Saçlı, “Selçuk Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 3. Ulusal Mobilya Kongresi’nde hayata şekil veren mobilyayı Konya’da konuşacağız. Bu kongre hem Konya hem de mobilya dünyası için son derece önemlidir. Mobilya dünyasının önde gelen temsilcileriyle ve akademisyenlerle buluştuğumuz bu kongrede mobilya sektörünün büyümesi ve ülkemizde geliştirilmesi için yapılması gerekenleri tüm yönleriyle tartışacağız. Bu kongrenin Türkiye mobilya sektörü için farklı bir milat olacağına yürekten inanıyorum. Mobilya dünyasının içerisinde uzun yıllar aktif olarak çalışan biri olarak bugünü yaşıyor olmanın mutluluğunu sizlerle paylaştığım için çok sevinçliyim. Kongrenin gerçekleştirilmesine verdiği destekler için Rektörümüz Prof. Dr. Hakkı Gökbel’e, katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
"ÜNİVERSİTEMİZ HER ALANDAKİ GELİŞİMİNİ EMİN ADIMLARLA DEVAM ETTİRECEKTİR"
Kongrenin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Mobilya kongrelerinin 3’üncüsüne ev sahipliği yapmak bizim için büyük bir memnuniyet vesilesidir. Bilimsel alanda da büyümesini sürdüren üniversitemiz her alandaki gelişimini emin adımlarla devam ettirecektir. Bu kongrenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese ve değerli katılımcılara teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından panellere geçildi. 3 gün süren mobilya kongresinde düzenlenen paneller ve oturumlarda mobilya sektörünün önde gelen temsilcileriyle akademisyenler tarafından sektörün sorunları tartışıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selçuk’ta 3. Ulusal Mobilya Kongresi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN