’da “Anadolu Selçuklu Ve Konya Mutfağı Yemek Yarışması” Düzenlenecek

Giriş Tarihi: 15.4.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 15:29
Konya’da “Anadolu Selçuklu Ve Konya Mutfağı Yemek Yarışması” Düzenlenecek
Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında ’nın yemek kültürünü tanımak ve tanıtmak amacıyla Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile “Anadolu Selçuklu ve Konya Mutfağı Yemek Yarışması” düzenlenecek.
Çorbalar ve salatalar, ana yemek, hamur işleri ve tatlılar, Unutulan Konya Mutfağı olmak üzere 4 ayrı kategoride Torku’nun sponsorluğu ile gerçekleşecek olan yarışma 17 Nisan Cuma günü saat 14.00’de Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi bahçesinde havuz başında yapılacak.
UNUTULAN KONYA MUTFAĞININ YEMEKLERİ DE YARIŞACAK
Çok sayıda müracaatın olduğu yarışmanın jüri başkanlığını Nevin Halıcı yapacak. NEÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Raif Parlakkaya yarışma ile yaptığı açıklamada, “Amacımız Konya ve Selçuklu Mutfağını yaşatmak ve bu zenginlikleri meydana çıkarmak. Geçen yıl ilki yapılan yarışmaya bu yıl ‘Unutulan Konya Mutfağı’ kategorisini de ekledik. Bu şekilde unutulan mutfak kültürümüze ait değerleri yeniden ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Bu yarışmanın, ülkelerin önemli kültürel ve turistik değerlerinden olan mutfak kültürlerinin tanıtımına ve geliştirilmesine katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.
Yarışmada her kategoride ilk 4 dereceye girenlere, tam cumhuriyet altını, yarım altın, çeyrek altın ve gram altın ödülleri verilecek olup, jüri özel ödülü olarak da yemek takımı hediye edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konya’da “Anadolu Selçuklu Ve Konya Mutfağı Yemek Yarışması” Düzenlenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN