Başkan Toru’dan Gödene’ye Üç Müjde

Giriş Tarihi: 26.6.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
Başkan Toru’dan Gödene’ye Üç Müjde
’nın merkez Meram İlçe Belediyesi’nin düzenlediği “Meram’da Ramazan” etkinlikleri, Gödene Mahallesi’nde düzenlenen programla devam etti.
TOKİ 1. Etap pazar yerinde düzenlenen programa Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Teşkilatı Üyeleri, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, Gödene Mahalle Muhtarı Salih Sert ve binlerce kişi katıldı.
Programda konuşan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Gödene Mahallesi’ne yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Halkın ihtiyaçlarının karşılanması, daha müreffeh ve standartları daha yüksek ortamlarda yaşaması için ekipleriyle birlikte 24 saat görev yaptıklarına dikkat çeken Başkan Toru, “Altyapısı tamamlanan sokakları asfaltlıyoruz. Çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik olarak Gödene Mahallemizdeki kütüphaneyi 23 Nisan’da hizmete açmıştık. Ayrıca gençlik merkezimizin de ihalesi yapıldı ve yakında temeli atılacak. Onun da müjdesini vermek istiyorum” dedi.
KAPALI PAZAR YERİ MÜJDESİ
Gödene Mahallesi’ne bir de kapalı pazar müjdesi veren Başkan Toru, “Gödene Mahallemizde ikamet eden vatandaşlarımız kışın çok sert rüzgarlarda pazar alışverişlerini yapmak zorunda kalıyorlar. Yazın sıcaktan, kışın da soğuktan korunarak daha güzel ortamlarda pazar alışverişinizi yapmanız için kapalı pazar yeriyle ilgili proje çalışmalarımız tamamlanmak üzeredir. Onun da ihalesini yapacağız inşallah. Bu yıl içerisinde temelini atarak önümüzdeki yıl tamamlamayı planlıyoruz. Kapalı pazarımız bittiği zaman kışın yağmur, kar ve rüzgarda değil de daha nezih ve sıcak bir ortamda alışveriş yapma imkanına kavuşacaksınız” diye konuştu.
BACIYAN-I MERAM’IN 2. ŞUBESİ GÖDENE’YE
Toru, “Hanımlarımızın ev ekonomisine katkı sağlamaları, çocuklarının eğitimlerine katkıda bulunmalarıyla ilgili olarak ilk kadın kooperatifimizi kurduk. Bunun ikinci şubesini de inşallah Gödene’de açacağız. Ev hanımları, ürettiklerini bu kooperatif vasıtasıyla pazarlama imkânı bulacaklardır. ”dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Toru’dan Gödene’ye Üç Müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN