56. Nasreddin Hoca Anma Ve Mizah Günleri Başladı

Giriş Tarihi: 5.7.2015 20:58 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 06:18
56. Nasreddin Hoca Anma Ve Mizah Günleri Başladı
’nın Akşehir ilçesinde bu yıl 56’ncısı düzenlenen, “Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri” kapsamında temsili Nasreddin Hoca, adını taşıyan müzeye gidilerek etkinliklere davet edildi.
Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesinde başlayan etkinliklere, Konya Valisi Muammer Erol, AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Baloğlu, Uğur Kaleli, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, Konya İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.
Etkinlikler kapsamında Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi’ne gelen protokol üyeleri, temsili Nasreddin Hoca Hasan Kaçan’ı etkinliklere davet etti. Davet töreni öncesi Ekvator ve Macaristan halk dansları ekiplerinin değişik kıyafetleri ile yaptıkları gösteriler büyük ilgi topladı. Çömezleriyle müzeden çıkan temsili Nasreddin Hoca Hasan Kaçan, kapının önünde kendisini bekleyen eşeğine ters binerek maya çalmak üzere Akşehir Gölü’ne hareket etti. Nasreddin Hoca eşeğe binerken, "dizel mi benzinli mi" diye sorması güldürdü.
’TUTSUN’ DİYEREK MAYA ÇALDI
Akşehir Gölü kenarındaki mayanın çalınacağı alana gelen temsili Nasreddin Hoca Hasan Kaçan ve protokol birlikte Ahşehir Gölü’ne yoğurt ve balık yavrusu mayaladı. Allah’tan insanlığa huzur, afiyet ve bereket niyaz ettiğini söyleyen Nasreddin Hoca, "Göle mayamız tutar inşallah. Tabi bu sene ne mayalayacağımıza da bağlı biraz sürpriz bir mayamız da var. Bu sene göle balık mayalayacağız. Göle balık mayalanır mı demeyin başka nerede mayalanacak” dedi. Nasreddin Hoca, her şeyden önce burada temsilen kardeşliği birliği ve beraberliği mayalıyoruz diyerek, bu sene hem yoğurt hem balık mayalanmasından sonra seneye yoğurtlu balık yiyeceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
56. Nasreddin Hoca Anma Ve Mizah Günleri Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN