Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ereğli’de Çökme Tehlikesi Olan Köprü Tadilata Alındı

Giriş Tarihi: 6.7.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Ereğli’de Çökme Tehlikesi Olan Köprü Tadilata Alındı
’nın Ereğli ilçesine bağlı Hortu Mahallesi’nde sulama kanalı üzerinde bulunan ve uzun yıllardır kullanıldığı için çökme tehlikesi olan köprü vatandaşların talebi üzerine Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yeniden onarılıyor.
Vatandaşların can ve mal kaybına sebep olabilecek bir konuya duyarsız kalamayacaklarını ifade eden Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, “Hortu Mahallemizde bulunan su kanalı üzerindeki köprü uzun yıllar kullanıldığı için zaman aşımına uğramış ve çökme tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştır. Küçük ve büyükbaş hayvanların da zaman zaman kanala düşmesi sonucu bazılarının telef olduğunu öğrendik. Ayrıca geçtiğimiz gün bir traktörün de kanala düşmesi can kaybı riskini ortaya koymuştur. Hemşehrilerimiz bu köprünün yapılması için bize müracaat ettiler. Biz de ekiplerimizi yönlendirerek gerekli çalışmaları başlattık. Suyun daha sağlıklı gidebileceği büyüklükte bir büz kullandık ve köprüyü de 8 metre genişliğe taşıdık. Köprü vatandaşlarımızın daha güvenli bir şekilde kullanabilecekleri konuma getirilecek” dedi.
Fen İşleri Ekiplerinin başlattığı çalışmayı takdirle karşıladıklarını belirten mahalle sakinleri, “Büzlerin kırılması nedeniyle köprümüz çökmüş ve kanaldaki su yüzeyinde biriken çöpler çevre kirliliği yanında kötü kokuyu da beraberinde getiriyordu. Ayrıca küçükbaş hayvanlarımız gece saatlerinde köprünün dar olması nedeniyle kanala düşüp kalıyordu. Hatta çoğu hayvanımız telef oluyordu. Birkaç gün öncede bir traktörün kanala düşmesi sonrası Ereğli Belediyesine yaptığımız müracaatın ardından ekipler gerekli incelemeleri yaparak çalışmalara başladılar. Hem köprüyü genişletiyorlar hem de suyun sağlıklı akmasını sağlıyorlar. Konuya kısa sürede müdahil olan ve sorunumuzu çözen Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ereğli’de Çökme Tehlikesi Olan Köprü Tadilata Alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN