KTO Karatay Üniversitesi’nde Teknokent Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Giriş Tarihi: 9.7.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
KTO Karatay Üniversitesi’nde Konya Teknokent Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
KTO Karatay Üniversitesi akademisyenleri Ar-ge, proje ve İnovasyon çalışma grubu, Avrupa Birliği (AB) Projeleri, Mentörlük destek programları ve Girişimcilik Projeleri konusunda Teknokent uzmanları tarafından bilgilendirildi.
Avrupa Birliği Projeleri, Mentörlük Destek Programları ve Girişimcilik Projeleri KTO Karatay Üniversitesi’nde anlatıldı. Konya Teknokent tarafından gerçekleştirilen toplantıya KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ve üniversite Ar-Ge, Proje ve İnovasyon çalışma gurubu katıldı.
“KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ, ARTIK TEKNOKENT’İN DE BİR ÜNİVERSİTESİ “
Prof. Dr. Bayram Sade Konya Teknokent’in üniversiteler, akademisyenler, sanayiciler için bulunmaz bir fırsat olduğunu belirtti. Ar-Ge ihtiyaçlarının karşılanması için üniversitelerin öğretim elemanları ve üniversitenin akademik birimleriyle ile ilgili taraflar arasında işbirliği ve koordinasyonun Konya Teknokent tarafından sağlandığını aktaran Prof. Dr. Bayram Sade, “Üniversitelerdeki bilgi, birikim ve teknolojinin sanayi ile buluşması temel amacımız. Biz de KTO Karatay Üniversitesi olarak akademisyenlerimizle ve öğrencilerimizle her türlü olanaktan faydalanmak istiyoruz. Bu toplantıda proje yazımından projenin onaylanmasına kadar olan süreci izlemiş olduk. Burası Teknokent’in de bir üniversitesi artık. Hep birlikte güzel araştırmalara çalışmalara imza atacağız” diye konuştu.
Rektör Prof. Dr. Bayram Sade, KTO Karatay Üniversitesi’nde yürütülen bilimsel araştırmadan elde edilen bilginin yeni ürün ve süreçlere dönüştürülerek ticarileştirilmesi noktasında Teknokent’in nitelikli araştırmacılara destek olacağını belirtti.
“KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDEYİZ”
Toplantıda konuşan Konya Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Yeliz Erenler ise, Teknokent’in araştırmacılara üniversite, kamu sanayi işbirliğini sağlayan bir kuruluş olduğunu söyledi. Erenler, “Teknokent üniversite, sanayi, kamu işbirliğini sağlayan etkili bir ara yüzdür. Araştırma-geliştirme yapmak isteyen firmalara yardımcı oluyoruz. KOP bölgesi üniversiteleri ile deneyimlerimizi arttırmak ana hedeflerimizden bu nedenle KTO Karatay Üniversitesi ile işbirliği içerisindeyiz. Araştırmacılarımızla akademik ve teknik desteklerle nitelikli çalışmalara imza atmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KTO Karatay Üniversitesi’nde Konya Teknokent Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN