Ereğli’nin Mahallesinde 50 Yıllık Kanalizasyon Sorunu Çözülüyor

Giriş Tarihi: 10.7.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 23:58
Ereğli’nin Mahallesinde 50 Yıllık Kanalizasyon Sorunu Çözülüyor
’nın Ereğli İlçe Belediyesi Namık Kemal Mahallesi’nde kanalizasyon çalışmalarına başladı.
Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven ve Başkan Yardımcıları, KOSKİ Müdürü Osman Uyanıker, Belediye Birim Müdürleri ile vatandaşların katılımıyla bir program gerçekleştirildi.
Ereğli genelinde sürdürülen alt yapı çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Özkan Özgüven ise, “Cahı Mahallesinin ‘kot farkı var, maliyeti yüksek yapılamaz’ denilerek yıllardır ötelenen kanalizasyon sorunu artık çözüme kavuşuyor. Muhtarımızın da söylediği gibi 50 yıllık rüya artık gerçeğe dönüyor. Bu rüyanın gerçekleşmesinde vatandaşlarımızın da her türlü desteği verdiğini burada görüyoruz. Namık Kemal, Cahı, Kargacı, Vanlı, Selvili, Türkmen mahallerini kapsayan kanalizasyon hattının yaklaşık maliyeti 20 milyon TL. Büyükşehir ile birlikte altyapı başta olmak üzere çok güzel hizmetlerle Ereğli’mizi buluşturacağız. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.
Namık Kemal Mahallesi Muhtarı İbrahim Yıldırım, “Mahallemizin 50 yıllık rüyası bugün gerçek oluyor. Emeği geçen başta Belediye Başkanımız Özkan Özgüven olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Özgüven’in konuşmasının ardından okunan dua ve kesilen kurban ile program sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ereğli’nin Mahallesinde 50 Yıllık Kanalizasyon Sorunu Çözülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN