Başkan Akyürek İftar Programlarını Derbent’te Tamamladı

Giriş Tarihi: 11.7.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Başkan Akyürek İftar Programlarını Derbent’te Tamamladı
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ramazan ayında ilçelerde düzenlediği iftar programlarını Derbent’te tamamladı.
Ramazan ayında ilçelerde 16 iftar programı düzenleyerek vatandaşlarla buluşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek, “Konya’mızın bütün mahallelerinde, bütün ilçelerinde iftar programlarımız son noktaya geldi. Kadın-erkek, yaşlı-genç bir kardeşlik sofrasında buluştuk. Bu buluşmada bizimle olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmasında, Derbent’in Belediye Başkanı Hamdi Acar ve Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın çalışmalarıyla şantiye haline geldiğini ifade eden Başkan Akyürek, çalışmalar bittiğinde sonucun güzel olacağını vurguladı. Yeni Büyükşehir Yasası ile Konya’nın topyekun kalkınmasında yeni bir süreç başladığını kaydeden Başkan Akyürek, “Konya’mız bütün mahalleleriyle, bütün eski beldeleriyle ve 31 metropol ilçesiyle topyekun kalkınma sürecinde. Altyapıda özellikle bir devrim yaşıyoruz. 174 eski belde belediyemizin tamamının altyapısı yenileniyor ya da altyapıya kavuşturuluyor, su ve kanalizasyona kavuşturuluyor. 31 ilçemizde prestij caddeler yapılıyor. 2016 yılının köy yolları ve mahalle yolları ihaleleri 2015’in ortasında yapılmış durumda. 140 milyon liralık mahalle yolu ihalesi tamamlandı. Böylece 2016 programına Mart sonundan itibaren tam olarak güçlü bir şekilde başlama şansını bulduk. Programımız 2017 içinde bütün Büyükşehir yollarının tamamlanması istikametinde” diye konuştu.
Derbent Belediye Başkanı Hadi Acar da, “Büyükşehir Belediye Başkanımız sağolsun şu anda hepimizi bir araya getirerek iftar açmamıza vesile oldu. İlçemiz gördüğünüz gibi şantiye halini aldı. Yol çalışmaları ve içme suyu çalışmaları, kanalizasyon ve diğer taraftan mezarlıkların bakımı, yine itfaiyenin modernize olmasının yanında tarım ve daire başkanlığı kurularak arıcılık konusundaki gelişmelerden bahsetmişti başkanımız. Çilek konusunda da Derbent çok önemli gelişmeler kaydediyor. Bu konuda da bize destek veriliyor. Bu anlamda Büyükşehir Belediyemize ve Başkanımıza Derbent Belediyesi ve ilçe halkımız olarak teşekkür ediyorum.Bizler böyle bir ve birarada olduğumuz sürece gerek hizmetler noktasında, gerekse diğer noktalarda geleceğimiz inşallah parlak olacaktır” dedi.
Başkan Akyürek, iftar programına katılan Derbent Kaymakamı Arif Oltulu, Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ve Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ile birlikte 4. sınıfı takdirname alarak geçen öğrencilere bisiklet hediye etti. Başkan Akyürek, programda ayrıca Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın Derbent’te açtığı Arıcılık Kursunu tamamlayanlara da sertifikalarını verdi. Başkan Akyürek, iftar sonrasında Derbentlilerle sohbet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Akyürek İftar Programlarını Derbent’te Tamamladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN