Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KTO Karatay Üniversitesi’ne İş Dünyasından Tam Destek

Giriş Tarihi: 12.7.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
KTO Karatay Üniversitesi’ne Konya İş Dünyasından Tam Destek
Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü ve Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ile birlikte KTO Karatay Üniversitesi fuaye alanında bulunan tercih danışma noktasına ziyarette bulunarak, tercih yapacak öğrencilerle sohbet ettiler.
KTO Karatay Üniversitesi tercih döneminde de öğrencileri yalnız bırakmayarak uzman rehber kadrosuyla üniversite adaylarına destek oluyor. Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü ve Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ile birlikte KTO Karatay Üniversitesi’nin tercih destek noktasını ziyaret ederek öğrenci ve velilerle sohbet ettiler. KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade tarafından karşılanan iş dünyasının başkanları danışmanlardan bilgi aldı.
“İLGİNİN ARKASINDA KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ’NİN BAŞARISI VAR”
Öğrencileri ziyareti sırasında konuşan Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, “Üniversitemiz beş yılını tamamladı. Konya kamuoyunun da yoğun bir ilgisi var. Üniversite bünyesine bu yıl yeni fakülteler de katıldı. Yoğun bir ilgi var, bu ilginin arkasında KTO Karatay Üniversitesi’nin başarısı vardır. Ticaret Borsamız, Sanayi Odamız ve Ticaret Odamızın birlikteliği ile sağladığı iş çevresi bağlantısı öğrencilerimiz için imkanlar sunmaktadır” şeklinde konuştu.
“ÖĞRENCİSİ VE EĞİTİM KADROSU İLE GÜÇLÜ BİR ÜNİVERSİTE”
Tercih danışma noktasında bulunan üniversite adaylarına hayırlı olsun temennisinde bulunan Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik ise, “Dünyada gelişmiş ülkeler baktığımızda da inovasyonun ve kültürel konuların aktarımının önemini görüyoruz. KTO Karatay Üniversite’sinde bu gerekliliklerin, gücün hepsi mevcut. Konya’da öğrencisi ve eğitim kadrosu ile kaliteli bir üniversitemiz var” ifadelerini kullandı.
“TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİ ALIMINA BAŞLADI”
KTO Karatay Üniversitesi’nin yeni fakültelerle iş dünyasına katkı sağladığını belirten KTO Başkanı Selçuk Öztürk, “Geçtiğimiz haftalarda mezun öğrencilerimizin diploma törenini gerçekleştirdik. Ciddi bir talep var buraya gelince o heyecanı bizlerde yaşadık. Konya ve ülkemize ve üniversitemize katkı sağlayacak fakültelerle eğitimimize devam edeceğiz. KTO Karatay Üniversitesi olarak bu yıl tıp fakültemize öğrenci alacağız. Konya’nın dördüncü tıp fakültesini üniversitemize kazandırdık. Gün geçtikçe başarı çıtamız yükseliyor, üniversitemizin başarısı gün geçtikçe artıyor. KTO Karatay Üniversitesi’ni tercih edecek öğrencilerimiz için önemli fırsatlar bulunuyor. Üniversitemizden mezun olan öğrencilerimiz staj ve iş bulma konusunda geniş bir imkana kavuşacaklar. Borsa Başkanımız Hüseyin Çevik’e ve Sanayi Odası Başkanımız Memiş Kütükcü’ye ziyaretleri ve destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.
“ÜNİVERSİTEMİZ HEM FİZİKİ HEM DE AKADEMİK ATILIMLAR İÇERİSİNDE”
KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ise iş dünyasını üniversitede ağırlamaktan memnun olduklarını belirterek, “Tercih danışmanlığı konusunda hem üniversitemiz de hem de ülke genelinde danışma noktaları oluşturduk. Üniversitemiz hem fiziki hem de akademik atılımlar içerisinde. Dünya genelinde çeşitli eğitim kurumları ile iş birliği yapıyoruz. Nitelikli akademisyenleri üniversite bünyemize kazandırıyoruz. KTO Karatay Üniversite’si güçlü bir şekilde eğitim öğretim yılına giriş yapıyor” açıklamasında bulundu.
Ziyaret sonrasında oda başkanları KTO Karatay Üniversite’sini gezerek, üniversite hakkında bilgi aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KTO Karatay Üniversitesi’ne Konya İş Dünyasından Tam Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN