Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Musiki Derneği Ve Bayram Büyük Oruç Seydişehir’de Sahne Aldı

Giriş Tarihi: 12.7.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Musiki Derneği Ve Bayram Büyük Oruç Seydişehir’de Sahne Aldı
Seydişehirliler Ramazan akşamlarında Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen tasavvufi, ilahi ve ezgiler eşliğinde etkinliklerle bir araya geliyor.
Bu hafta Seydişehir’de Musiki Derneği’nin tasavvufi eserleri ve ilahi sanatçısı Bayram Büyükoruç’un ilahi ve ezgileri Seydişehirlilere unutulmaz akşamlar yaşattı. Seydişehir’in Türk Sanat Müziği ve tasavvuf konserlerindeki başarılı ismi Musiki Derneği Korosu, Ramazan etkinlikleri kapsamında ilahi ve ezgilerini Seydişehirliler için seslendirdi. Seydişehir Belediye binası önünde sahne alan Musiki Cemiyeti Konuklara unutulmaz bir akşam yaşattı.
Seydişehir Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca her gün birden fazla yerde aynı anda düzenlediği programlar ile dolu dolu Ramazanı yaşatırken, Ramazan ayı için merkezde düzenlenen son etkinliğinde binlerce vatandaş ilahi ses sanatçısı Bayram Büyükoruç’un ezgi ve ilahilerine eşlik etti. Her gününde baharı ve yazı aynı günde sürprizlerle yaşayan Seydişehir’de, geç vakitlere kadar devam eden Bayram Büyükoruç, eserlerini meydanda yağmura rağmen saatlerce dinleyicileri ile eserlerini paylaştı.
Ramazan ayının Seydişehir’de manevi atmosferinin çok güzel olduğunu dile getiren Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Ramazan boyunca uzak yakın demeden Seydişehir’in her yerine etkinlikler götürerek merkezde yaşatılan manevi atmosferin Seydişehir’deki herkesin yaşayabilmesini istedik. Mübarek Ramazan ayının sonuna geldik ve Kadir gecesine ulaşmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.
Başkanı Tutal misafir sanatçılara üzerinde Seydişehir’in önemli değerlerinin resmedildiği kabartmalı tablo hediye etti. Etkinliklerde usta tiyatro sanatçılarının sunumları ile Hacıvat ile Karagöz, aşuk ile maşuk ve çeşitli oyunların yanı sıra, Nasreddin Hoca, pamuk prenses gibi karakterlerde çocukları yalnız bırakmadı. Programlarda ara ara çocuklara Osmanlı macunu, şerbeti, dondurma ve hediyeler verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Musiki Derneği Ve Bayram Büyük Oruç Seydişehir’de Sahne Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN