Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelli Vatandaşlara Akülü Araçları Törenle Verildi

Giriş Tarihi: 14.7.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Engelli Vatandaşlara Akülü Araçları Törenle Verildi
lı hayırseverler tarafından alınan 12 akülü engelli aracı, düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
“Hayatı paylaşmak için engel yok” kampanyası kapsamında hayırseverler tarafından alınan 12 adet akülü engelli aracın teslimi için tören yapıldı. İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı salonundaki törene, İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci, hayırseverler, sağlık yöneticileri, sağlık müdürlüğü personeli ve vatandaşlar katıldı.
Programda konuşan hayırsever Ramazan Acar, “12 adet engelli kardeşimize sandalyelerini veriyoruz. Bu kampanya da bana katılan tüm eş ve dostlarımıza teşekkür ediyorum. Yardımcı olanlara teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun, Allah yardımlarını kabul etsin” ifadelerini kullandı.
Konya İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci ise yaptığı konuşmada, “Güzel günler yaşıyoruz. Dün gece mübarek Kadir Gecesini idrak ettik. Hep birlikte sabahında inşallah hayırseverlerimizle birlikte engelleri ortadan kaldırmak için bir çalışma yaptık. Hayırseverlerimizle birlikte kardeşlerimizin engellerini ortadan kaldırıp onları tekrar hayata döndürmek için çabalarımızı ifade edeceğiz. Bir ev kazasıyla bir iş kazasıyla bir trafik kazasıyla günün birinde biz de engelli vatandaşların safına katılan bir engelli olma durumu ile karşı karşıya kalabiliriz. Türkiye’de 8 milyonu aşkın engelli vatandaşımız var, yüksek bir rakam nüfusumuzun neredeyse yüzde onuna tekamül ediyor. Son dönemlerde yapılan çalışmalarla birlikte gerek Cumhurbaşkanlığımız gerek Başbakanlığımız gerekse, hükümetimizin değerli bakanları aracılığıyla yapılan çalışmalarla engelli kardeşlerimizin engellerini ortadan kaldırmak için hayatı onlar için kolaylaştırmak adına birçok şeyler yapıldı ama daha yolun başındayız. Bakıyoruz zaman zaman bir engelli kardeşimiz bir alışverişte veya trafikte, otobüse binerken birçok durumla karşı karşıya kalabiliyor. Onların derdiyle dertlenmeyi onların sıkıntısını içselleştirmek empati yapmak biz engelli olmayan vatandaşların birinci derecede vazifesi olmalı” dedi.
Konuşmaların ardından hayırseverler tarafından alınan 12 adet akülü engelli aracı, protokol üyeleri tarafından sahiplerine teslim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli Vatandaşlara Akülü Araçları Törenle Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN